A czy Ty masz buty zatwierdzone przez World Athletics?

World Athletics w dniu 22 marca 2024 r opublikowało listę butów, które światowa federacja zatwierdziła do oficjalnej rywalizacji. Oczywiście dotyczy to imprez rozgrywanych pod szyldem Międzynarodowych jak i Krajowych Związków Lekkiej Atletyki. Dodajmy, że na liście znajdują się modele butów, które zostały ocenione do 22 marca br.

Bardzo ważą informacją, jest to, że World Athletics ocenia tylko tych producentów butów do biegania, którzy zgłosili się do nich z taką prośbą. Podobna sytuacja ma się z ramami kolarskimi, które mają „homologację” UCI. Reasumując jeśli butów nie ma na liście, mogą one być nie dopuszczone do rywalizacji, mogły nie zostać zgłoszone do sprawdzenia lub są modelami wyprodukowanymi przed 1 stycznia 2016, które uznawane są jako but spełniający wymagania regulaminowe.

Już niedługo na stronie https://certcheck.worldathletics.org/ będzie można sprawdzić swoje buty pod kątem ich „legalności”. Wykaz ten nie dotyczy oczywiście biegaczy amatorów, trzeba go potraktować jako ciekawostkę. Lista aktualna na 22 marca – zobacz

Poprosiliśmy ekipę ze sklepu Trucht w Łodzi o wskazanie modeli dostępnych w ich ofercie, które znajdują się na liście, może ktoś z Was będzie chciał pobiec np. w DOZ Łódź Maraton w jednym z zatwierdzonych modeli?

On Running Cloudboom Echo 3

Asics Magic Speed 3

Hoka Mach X

Saucony Endorphin Elite

Asics Metaspeed Sky+

Źródło: PZLA

Pomoc w opracowaniu przykładowych modeli butów: Trucht

Powiązane Posty