LZS Justynów w Złotoryi!

31.08 2013r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Złotoryi – stolicy polskiego złota. Drużyna LZS Justynów poraz drugi wzięła udział w zmaganiach na górskich ścieżkach. Rywalizacja odbywała się na dystansach 5km ( tylko juniorzy ), 10km i 20km. Trasa była niełatwa, w większości kamienista i urozmaicona stromymi podejściami. Pięknie świeciło słonko, które wspaniale ogrzewało kijkarzy przez cały marsz a szczególnie po wejściu na szczyt. Start marszu na 20km rozpoczął się 0 11.30, więc zawodnicy zmagali się nie tylko z kilometrami ale też z cudowną, pradziwie wakacyjną pogodą. Nagrodą za ten wysiłek był medal, banan i arbuz dla każdego, kto przekroczył linię mety.

Nasza reprezentacja składała się z 11 zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługuje dwójka naszych juniorów Emilka Sakowicz ( 9 lat ) i Paweł Kacprzak ( 12 lat ). Oboje pokonali dystans 5km, otrzymując na mecie pamiątkowy medal i ogromne brawa i uznanie wśród wszystkich zawodników.   Na dystansie 20km Karolina Lasota zdobyła wicemistrzostwo w kat.K18 z czasem 2:56:16. Dorota Lasota była 3-a w kat. K40 z czasem 2:57:49 zaś Sławomir Kacprzak 5-ty wśród mężczyzn w kat.K30 (czas 2:59:34 ).

10km pokonali :Dorota Sakowicz, Ania i Krzysztof Rodakowie ,Staszek Nalewaj. 

Po sukcesach na trasie marszu NW zawodnicy zmierzyli się w konkurencji płukania złota. Zadanie wcale nie okazało się takie łatwe ale po krótkim przeszkoleniu wszyscy świetnie poradzili  sobie z tym wyzwaniem. Najlepszymi płukaczami okazali się Emilka Sakowicz i Sławomir Kacprzak otrzymując puchary i pamiątkowe certyfikaty KOPACZA ZŁOTA.

Poraz kolejny udział drużyny LZS Justynów zaowocował sukcesami , niepowtarzalnymi przeżyciami i wspomnieniami. Z pewnością za rok znów wyruszymy na górskie trasy do Złotoryi. Polecamy i zachęcamy kijkarzy z nizin.

P.S.

Gratulujemy kolegom z teamu FOREVER YOUNG ŁÓDŹ – Michałowi Osińskiemu  ( 5km ) i Przemkowi Stupnowiczowi  ( 20km )za zwycięstwo w swoich kategoriach oraz Krzyśkowi Pardelowi ( 5km ) za zajęcie 3-go miejsca.

Pozdrawiam

Dorota Lasota

Powiązane Posty