Słoneczny SuperMaraton Ozorków

W sobotę na starcie IX edycji SuperMaratonu Ozorków stanęło 272 zawodników. Zgodnie z formułą zawodów o wyborze dystansu każdy z uczestników decydował na półmetku czyli 25 km. Z uwagi na bardzo wysoką temperaturę na pokonanie dwóch pętli zdecydowało się 70 zawodników. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Zbigniew Wojtysiak, który pokonał walczących do samego końca o drugą pozycję Arkadiusza Kaszubę oraz Miłosza Sochę. W rywalizacji Pań bezkonkurencyjna okazała się Joanna Adamska, która do pokonania 50 km potrzebowała 4:28:03 – to jedna z moich ulubionych imprez, dziś pomimo wysokiej temperatury biegło mi się bardzo dobrze, jestem naprawdę szczęśliwa, że udało mi się wygrać  – powiedziała na mecie najlepsza zawodniczka dystansu „Ultra”. Druga na mecie była Marta Zięba, a na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Małgorzata Fankenberg oraz Jadwiga Wiktorek – sytuacja taka zdarzyła się nam po raz pierwszy w historii imprezy – powiedział gratulując zwyciężczynią Piotr Banasiak – współorganizator imprezy.

Na dystansie o połowę krótszym bezkonkurencyjny okazał się Daniel Matusiak, pokonując  Maćka Konwerskiego, który na starcie mówił „celem jest złamanie 2h, wysoka temperatura może być dziś sporym problemem do szybkiego biegania” – jak widać liczne punkty z wodą, które były na trasie pozwoliły Maćkowi na wywalczenie drugiego miejsca, na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Jaszczak. W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Katarzyna Oleś, która zajęła drugie miejsce open! Druga na mecie wśród kobiet zameldowała się Agnieszka Antczak, a trzecia Ewa Wonko.