Łódź Business Run – każdy może „Pomagać Bardziej”

Sztafety startujące w biegu Łódź Business Run, które zbiorą najwięcej pieniędzy w ramach akcji “Pomagam Bardziej”, dostaną żółte koszulki lidera zaprojektowane przez Roberta Kupisza, ale przede wszystkim jeszcze mocniej pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo. 

“Pomagam Bardziej” to propozycja dla drużyn zapisanych na bieg, a także wszystkich osób, które chcą pomóc, a nie biorą udziału w sztafecie. Zespół, który w danym miesiącu (czerwiec, lipiec, sierpień) zbierze na swoim koncie największą sumę, dostanie Żółte Koszulki Lidera, co roku przygotowywane przez innego projektanta mody. 

– By przyłączyć się do zbiórki, wystarczy wejść na stronę łódzkiej edycji biegu Poland Business Run (https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lodz/teams) wybrać drużynę, którą chcemy wesprzeć w akcji „Pomagam Bardziej” i dokonać wpłaty. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjach – podkreśla Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – To znakomita dodatkowa forma pomocy od osób, które nie biegają, ale chcą pomóc niepełnosprawnym. Pieniądze z opłaty startowych i tej akcji fundacja przeznacza na zakup profesjonalnych protez, a także rehabilitację fizyczną i psychologiczną – dodaje. 

Dlatego każda osoba o wielkim sercu może pomóc beneficjentom biegu. Nawet jeśli wśród startujących nie ma firm czy instytucji, w których pracują. Jest w czym wybierać. Sztafety prześcigają się w wymyślnych nazwach. Wiele z nich wywołuje uśmiech. Nawiązują do zwierząt jak np.: Szybkie i Wściekłe Motyle, Dzikie Kobry, Swędowskie Gazele, Wybiegane Charty czy Szarżujące Malamuty; do bohaterów filmów: Blade Runners, Wonder Women, Run Forrest Run; do firm, w których pracują: UPS! We did it again!, BiegoFil (Wydział Filologiczny UŁ), Chyże Lidlaki, Run Tui Tam, Rossdarci, Amcorove Love, Komfortowe Rakiety, Dys(z)komfort. 

Są też zespoły, które od początku zakładają, że najważniejszy jest start, a nie wynik: Zawalidrogi, Dajemy Wam Fory, nieDzielni Biegacze, Koko Dżambo i do przodu, Planujemy Czasem Pobiegać, Przepraszam, daleko jeszcze?, Sapacze, Byle do przodu, Piersi do przodu, ostatnie na mecie. A także takie, które będą walczyć: Nabite Armaty, Los Pershingos, Królewskie Strzały, Ostatni samuraje, Szybcy, ale nie wściekli, Pendolino. Są tez zespoły, które trudno sklasyfikować: Mirabelki w tym roku nie obrodziły, Bum Czika Bum, Międzygalaktyczny Dezintegrator Bananów.

Dodatkowe wsparcie poprzez dobrowolne wpłaty jest bardzo ważne, bo do tej pory dzięki biegaczom Łódź Business Run pomoc trafiła do 40 niepełnosprawnych, w tym w zeszłorocznej edycji do 12 osób. W tym roku może być ich jeszcze więcej. Po miesiącu od startu zapisów na liście startowej jest około 2200 osób. Jest więc szansa, by szósta edycja ŁBR była rekordowa pod względem frekwencji (w 2018 roku na mecie było 2 356 biegaczy), a w efekcie także w sumie zebranych pieniędzy (rekord to 187 tys. zł).

W szóstej edycji Łódź Business Run (8 września) limit uczestników ustalono na 3000, czyli 600 pięcioosobowych sztafet. 

Zapisy –>> https://polandbusinessrun.pl/member/pl/login

Robert Kupisz to polski projektant mody, tancerz i stylista. Przygotował projekt wyjątkowej koszulki dla charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run. W poprzednich edycjach za specjalny projekt koszulki odpowiadały takie postaci polskiej sceny modowej, jak Dawid Woliński, Łukasz Jemioł czy duet Paprocki i Brzozowski.

– Zdecydowałem się na współpracę z Poland Business Run, bo idea sportu jest mi bardzo bliska. Sam biegam, uprawiam cross fit i nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Mój projekt koszulki nawiązuje do kolekcji Fair Play z 2014 roku, która była inspirowana sportowcami, a szczególnie tym, co w sportowej rywalizacji najważniejsze, a więc przestrzeganie zasad fair play. Na nadruku umieściłem liść laurowy, symbolizujący zwycięstwo w równej walce – czego życzę wszystkim uczestnikom biegu Poland Business Run – mówi Robert Kupisz.

Koszulki projektu Roberta Kupisza Fundacja Poland Business Run rozda trzykrotnie. Kwoty na kontach drużyn w każdym mieście zostaną podliczone 30 czerwca i 31 lipca, a następnie podczas finału akcji w dniu biegu, 8 września o godzinie 12. Zwycięskie drużyny ostatniej tury odbiorą Żółte Koszulki Lidera na scenie w każdym mieście.

Strona biegu –>> https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lodz

Powiązane Posty