LCJRun – „odlotowy” bieg na łódzkim lotnisku

17 maja 2014 roku to dla większości odległy termin, ale już dziś warto go zarezerwować na start w nowej „odlotowej” imprezie biegowej LCJRun. Zawody odbędą się w Łodzi na terenie Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta. Będzie to pierwszy w historii i jak na razie jedyny w Polsce nocny bieg po pasie startowym czynnego międzynarodowego lotniska.

Co kryje się pod tą dość dziwną nazwą biegu? LCJ to kod (w systemie IATA) Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta. Połączenie LCJ i pasji do biegania naszych partnerów dało pierwszy w Polsce bieg po pasie startowym lotniska międzynarodowego! – wyjaśnia Ewa Bieńkowska rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta.  

Kolejną rzeczą wyróżniającą LCJRun z pośród innych imprez to godzina startu: bieg odbędzie się w nocy. Nasza trasa będzie bardzo szybka, są to praktycznie dwie długie proste, dzięki temu pozwoli na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów 650 biegaczom, którzy wezmą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor biegu.  – Nasz bieg będzie miał niezapomnianą oprawę, zarówno przed startem jak i w jego trakcie.

Zapisy do zawodów wystartują 31 marca 2014 roku, ale już dziś warto zarezerwować sobie termin 17 maja na start w tak nietypowym, a zarazem pierwszym w Polsce wydarzeniu  – dodaje Maciej Woźnicki, współorganizator LCJRun.

Organizatorem LCJ RUN jest firma inesSport, Port Lotniczy im. Wł Reymonta oraz KS Alaska Łódź. Informacje o biegu można znaleźć na stronie www.lcjrun.pl oraz na www.facebook.com/lcjrunpl

Powiązane Posty