Park 3 Maja po raz kolejny stał się stolicą łódzkiego biegania i nordic walking.

Grand Prix Łodzi i Puchar Łodzi zbliżają się do finiszu. W miniony weekend odbyła się piata, przedostatnia edycja cyklu. W zawodach wystartowało 194 biegaczy i biegaczek oraz 49 pasjonatów nordic walking. Wszyscy startujący dokonując zapisów do biegu lub marszu otrzymali pakiet startowe przygotowane przez organizatorów, zawierające m.in. izotonik firmy „5 Plus” oraz kawę Idee Kaffee.
Przed startem odbyły się warsztaty nordic walking prowadzone przez Studio Krok za Krokiem – zajęcia cieszą dużym zainteresowaniem uczestników, którzy wspólnie z instruktorem przygotowują się do startu.
Punktualnie o godzinie. 12 na trasę wyruszyli biegacze. Trasę liczącą 5 km najszybciej pokonał reprezentant RKS Łódź – Tomasz Osmulski. Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Mokros również reprezentująca RKS Łódź.

Klasyfikacja open w biegu przełajowym:
Kobiet:
1.Zuzanna Mokros RKS Łódź                          20:08
2.Monika Glonek LKS Łódź                             21:22
3.Agata Stankiewicz UKS Orientuś Łódź            21:42
Mężczyzn:
1.Tomasz Osmulski RKS Łódź                                   16:17
2.Michał Stawski biegnadjeziorskiem.pl                       17:01
3.Krzysztof Pietrzyk LKS Koluszki/Taxi Plus Team         17:19

W rywalizacji nordic walking triumfowała po raz drugi z rzędu reprezentantka Łodzi Aleksandra Przybył, a wśród mężczyzn rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Zwycięsko wyszedł z niej reprezentant Gubina Ireneusz Lubiatowski.

Klasyfikacja open nordic walking:
Kobiety:
1.Aleksandra Przybył Łódź                                          36:17:00
2.Anita Anielak Łódź                                                  36:50:00
3.Ewa Brzezina KM Aktywni Sochaczew – Sochaczew        38:10:00
Mężczyźni:
1.Ireneusz Lubiatowski Gubin                                              31:41:00
2.Józef Maciej Brzezina KM Aktywni Sochaczew – Sochaczew     31:49:00
3.Bogdan Grygorowicz Lubin                                                31:53:00

Na mecie na wszystkich uczestników czekała ciepła pizza od Pizzerii Fiero oraz herbata. Dodatkowo organizatorzy z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, wszystkie Panie wbiegające lub wchodzące na metę, dekorowali kwiatami – co na ustach zmęczonych zawodniczek wywoływało uśmiech. Na zakończenie nie  obyło się bez losowania nagród ufundowanych przez sponsorów. Podczas zawodów organizatorzy podali oficjalną datę zakończenia całego cyklu, które odbędzie się podczas „3 Majowego Pikniku Sportowego” zorganizowanego w dniu 3 maja 2011 roku na terenie Parku 3 Maja w Łodzi.
Zapraszamy na ostatnią odsłonę Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych 2011 oraz Pucharu Łodzi w Nordic Walking 2011, która odbędzie się 27 marca – elektroniczne zgłoszenia na www.biegampolodzi.pl.

Zdjecia

Wyniki

Powiązane Posty