Trwają zapisy do CITY TRAIL!

Trwa rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To już siódma ogólnopolska edycja imprezy. W trakcie sezonu, który potrwa od 29 września 2018 do 24 marca 2019 odbędzie się 60 biegów w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Łódźka edycja rozpocznie się 7 października i zakończy 10 marca. Wszystkie zawody w Łodzi będą odbywać się w Parku Baden-Powella. 

Na cykl składa się po sześć biegów w każdej lokalizacji. Trasy – choć różnorodne – zawsze liczą 5 km i odbywają się na leśnych ścieżkach. Dodatkowo przy okazji każdej z imprez organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. 

Biegi CITY TRAIL mają już ośmioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się w styczniu 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2014 są obecne w Łodzi. 

Park – idealne miejsce do aktywności

Bieganie w mieście, ale w naturze, bez limitu czasu, na dystansie, który może pokonać każdy – nawet zupełnie początkujący biegacz – to w telegraficznym skrócie charakterystyka cyklu. Warto dodać powtarzalność imprez, która daje możliwość śledzenia postępów. – Z relacji zawodników startujących w naszych zawodach wiemy, że są one motywacją do jesienno-zimowego treningu. Znakomita większość biegaczy stara się poprawiać z biegu na bieg, chociaż czasami warunki tego nie ułatwiają, bo biegamy bez względu na pogodę – w deszczu, błocie, mrozie – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców i organizator cyklu. – Z drugiej strony nasze biegi są pozbawione limitu czasu na pokonanie 5-kilometrowego dystansu są zatem idealne dla osób, które stawiają pierwsze biegowe kroki.

Ideę leśnych biegów od trzech lat wspiera firma Nationale-Nederlanden, która jest Sponsorem Tytularnym imprezy. 

– Po raz kolejny dołączamy do drużyny CITY TRAIL, aby wspólnie z organizatorami zachęcać do zdrowego trybu życia. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością również wśród początkujących biegaczy. To pokazuje, że Polacy coraz chętniej dbają o swoje zdrowie i samopoczucie. Pamiętajmy, że oprócz aktywności fizycznej, równie ważne są regularne badania, zdrowe nawyki żywieniowe oraz profilaktyka finansowa. Zachęcamy wszystkich do kompleksowych działań na rzecz własnego zdrowia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. 

Warto dodać, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się we współpracy z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego.  

Różne opcje pakietów startowych i bieganie charytatywne 

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego, czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom. 

Terminy sezonu 2018/2019 w Łodzi:

7 października

11 listopada

2 grudnia

13 stycznia 

3 lutego 

10 marca

Bieg Niepodległości CITY TRAIL – 11 listopada 

Po raz drugi organizatorzy CITY TRAIL postanowili uczcić odzyskanie przez Polskę Niepodległości organizując okolicznościowy bieg. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w 2017 roku w Lublinie. Tym razem Bieg Niepodległości CITY TRAIL będzie zorganizowany (poza Lublinem) także w Łodzi. Impreza będzie miała wyjątkową oprawę. Bieg główny rozpocznie się o godz. 11:11 (wszystkie pozostałe biegi edycji będą startować o 11:00), tuż przed startem zawodnicy odśpiewają Rotę, a na mecie otrzymają okolicznościowy medal (o ile wcześniej zgłoszą taką chęć i dopłacą do wpisowego 10 zł). Zawody będą częścią cyklu Grand Prix, ale będą również miały oddzielną klasyfikację, a najszybsi zawodnicy w tym biegu będą nagrodzeni. 

CITY TRAIL Junior, czyli czym skorupka za młodu…!

Zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieci w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km. 

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Również w przypadku biegów dziecięco-młodzieżowych istnieje możliwość wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Łódzka edycja jest współorganizowana przez firmę inesSport

Powiązane Posty