Grudniowa odsłona CITY TRAIL w Łodzi za nami

Zuzanna Mokros i Grzegorz Petrusiewicz zwyciężyli w dzisiejszym (2 grudnia) biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Linię mety minęły 383 osoby. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 181 młodych fanów biegania. Grudniowa odsłona cyklu CITY TRAIL to druga wygrana Zuzanny Mokros, która ma realne szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. – Dzisiejszy bieg oceniam pozytywnie, bo dopiero 3 tygodnie temu zaczęłam powoli wchodzić w trening po długim roztrenowaniu, dlatego czas 18:31 jest w porządku. Jak zwykle bieg sprawił mi dużo radości, bo uwielbiam przełaje, a dodatkowo druga wygrana bardzo cieszy! Warunki na trasie były dobre, chociaż zdarzały się śliskie fragmenty – mówiła po biegu Zuzanna Mokros. – Głównym celem na wiosnę jest maraton w Łodzi, 7 kwietnia i przez całe przygotowania będę regularnie sprawdzała dyspozycję na biegach CITY TRAIL. Podchodzę do nich z pełnego treningu, ale zawsze daję z siebie wszystko – dodała. Drugie miejsce wywalczyła dzisiaj Dominika Wiecha (20:24), a trzecia była Wiktoria Konieczna (20:40).

W męskiej rywalizacji zwyciężył po raz pierwszy w sezonie Grzegorz Petrusiewicz. Jego czas to 15:53. Drugą lokatę zajął Mateusz Jaszczak (16:34), a trzeci był Maciej Budziński (16:42).

Zawodnicy startujący w cyklu cenią zarówno możliwość wykonania wartościowego treningu, jak i poziom organizacyjny biegów. – W zawodach CITY TRAIL zadebiutowałem miesiąc temu, dziś biegałem po raz drugi i potwierdziła się fajna atmosfera, dobra organizacja, a przede wszystkim cieszy mocna obsada, co sprzyja rywalizacji – podkreślił po biegu Szymon Chojnacki (Razem Trenujemy Sport) i dodał: – Choć na listopadowym biegu miałem trochę lepszy czas niż dzisiejszy, to i tak jestem zadowolony ze startu.

Kolejne imprezy CITY TRAIL Łódź odbędą się: 13 stycznia, 3 lutego i 10 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Lokalnym współorganizatorem biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi jest firma InesSport. Poza Łodzią w cyklu uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Fotorelacja by Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty