CITY TRAIL Łódź: dobre warunki na rozpoczęcie edycji!

Szósta edycja przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi wystartowała w niedzielę, 29 września. Zawodnicy rywalizowali w sprzyjających warunkach, dzięki czemu mogli się dzisiaj prawdziwie rozpędzić. W zawodach rozegranych w Parku Baden-Powella zwyciężyli Monika Kaczmarek i Tomasz Osmulski.

Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Monika Kaczmarek była najszybsza w pięciu edycjach CITY TRAIL. W poprzednim sezonie nie startowała. Dzisiejszy wynik Moniki to 18:10. Drugie miejsce zajęła Natalia Grzegorczyk – czas 19:12, a trzecia była Magdalena Pierzchała z wynikiem 19:26.  Dzisiejszą rywalizację wśród mężczyzn wygrał Tomasz Osmulski – najlepszy zawodnik edycji 2015/2016. Jego wynik to 15:36. Drugi na mecie był Grzegorz Petrusiewicz z czasem 16:07, a trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Pietrzyk – jego rezultat to 16:56.

Linię mety minęło 307 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 208 młodych sportowców. 

Warto wspomnieć, że rozpoczęta dzisiaj edycja jest drugą, w której organizatorzy realizują autorską akcję „Medycy na start”. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa biegaczy. Każdy zawodnik pełniący zawód medyczny, będący strażakiem lub ratownikiem wodnym i posiadający kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy może startować w CITY TRAIL bezpłatnie.

– To mój pierwszy sezon w CITY TRAIL. Zaskoczyła mnie pozytywna atmosfera biegu, ale szczególnie ważna jest dla mnie moja rola tutaj – startuję jako medyk, zostałem oznaczony czerwoną opaską, dostałem nawet indywidualny pakiet pierwszej pomocy. Czuję się wyróżniony, bo jestem tutaj trochę jak organizator. Dzisiaj podczas biegu nie działo się nic niebezpiecznego, ale miałem świadomość, że muszę być czujny i kątem oka cały czas kontrolowałem sytuację – mówił na mecie Tomasz Józefiak, ratownik wodny, uczestnik akcji „Medycy na start”.

Kolejny bieg w Parku Baden-Powella jest zaplanowany na 3 listopada, a następne: 8 grudnia, 5 stycznia, 2 lutego, 8 marca. Zawody w Łodzi odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Parków Baden-Powella i 3 Maja. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Motodromu (Park Baden-Powella). Współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma inesSport.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Łodzią są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław).  

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. 

Powiązane Posty