3 Majowy Piknik Sportowy przeszedł do historii

W tym roku biegowa majówka na Ziemi Łódzkiej zapowiadała się bardzo interesująco. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku mógł sobie zaplanować weekend pod kątem startów w Justynowie, gdzie przy wyśmienitej pogodzie został pobity rekord frekwencji oraz 3 maja na „3 Majowym Pikniku Sportowym”. Jednak nikt nie mógł się spodziewać, że spadnie śnieg. Niektórzy z uczestników żartowali, że pogoda jest odpowiednia jak na … zakończenie zimowego Grand Prix Łodzi. W ramach imprezy rozegrany został Bieg 3 Majowy, w którym wystartowało 195 biegaczy z Polski i z zagranicy. Zawodnicy rywalizowali w korzystnych warunkach, które nie zapowiadały jeszcze załamania pogody. Najszybciej 5 km trasę pokonał reprezentant Ukrainy Victor Nagiziniak – 15:36, który wyprzedził Krzysztofa Pietrzyka z LKS Koluszki – 15:54 oraz swojego kolegę Yuriy Blahodira – 16:00. Wśród Pań zwyciężyła Izabela Cytrowska, która trasę pokonała w bardzo dobrym czasie 18:42Druga na mecie zameldowała się reprezentantka RKS Łódź Zuzanna Mokros – 19:41, a trzecie była reprezentantka LKS Koluszki Beata Wojciechowska – 19:49.

W rywalizacji Klubowych Mistrzostw Ziemi Łódzkiej w Biegach Przełajowych na podium stanęli:
1. LKS Koluszki
2. KB Arturówek Łódź
3. Szakale Bałut Łódź.

Po biegaczach do rywalizacji przystąpili zawodnicy startujący w Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej Amatorów w Nordic Walking. W zawodach wystartowało 59 miłośników tej dyscypliny. Najszybciej trasę przeszedł reprezentant Ireneusz Lubiatowski z OSiR Lubin wyprzedzając Józefa Brzezinę z KM Aktywni Sochaczew oraz Tomasza Waszewskiego również z OSiR Lubin. Najszybszą Panią okazała się Jolanta Kurzawska reprezentująca Familia Wróbel Dex Lubin. Druga na mecie zameldowała się Anita Anielak z Łodzi wyprzedzając reprezentantkę OSiR Lubin Renatę Jędrasiak.

Wszyscy startujący w Biegu 3 Majowym oraz Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej Amatorów w Nordic Walking otrzymali na mecie pamiątkowe medale oraz wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
W najtrudniejszych warunkach do rywalizacji przystąpiły dzieci. Chwilę przed startem przedszkolaków do biegu na 100 m zaczął padać deszcz, nie przeszkodziło to im jednak w dobrej zabawie. Po najmłodszych uczestnikach wystartowali chłopcy i dziewczynki z klas 1 – 4, którzy do pokonania mieli dystans 400 m. Natomiast dwa okrążenia na stadionie do przebiegnięcia mieli uczniowie do 16 roku życia. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe od sponsorów. Wszystkich zawodników na mecie rozgrzewał ciepły posiłek przygotowany przez Pizzerię Fiero. 
Poniżej prezentujemy link do relacji TVP 3 Łódź z imprezy. Wyniki Biegu 3 Majowego oraz Mistrzostw Ziemi Łódzkiej Amatorów w Nordic Walking znajdują się w dziale „Wyniki

Relacja w TVP 3 Łódź – Wiadomości sportowe

Powiązane Posty