IV Bieg Fabrykanta – startują zapisy

IV Bieg Fabrykanta odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji, w tym roku będzie to 30 sierpnia. Honorowy Patronat nad IV Biegiem Fabrykanta objęła Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska. Zeszłoroczna edycja zawodów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – zapisy skończyły się po trzech tygodniach – tegoroczny limit uczestników został ustalony na 900 biegaczy. Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w budynku Hydroforni, a start i meta przy fabryce Ludwika Grohmana jednego z największych łódzkich fabrykantów. 

Udział w Biegu Fabrykanta to biegowa lekcja historii po „Ziemi Obiecanej” znanej z filmu Andrzeja Wajdy o tym samym tytule. Trasa biegu prowadzi po jednej z najstarszych części Łodzi. Wzorem poprzednich edycji dla wszystkich uczestników przygotowujemy medal z kolejnym zabytkiem znajdującym się na trasie zawodów” – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor Biegu Fabrykanta.

Sponsorem głównym IV Biegu Fabrykanta jest Firma Accenture Łódź Delivery Center „Bardzo chętnie wspieramy inicjatywy sportowe i już po raz trzeci włączyliśmy się w organizację Biegu Fabrykanta, który jest ciekawą formą promocji biegania. Do startu zachęcamy dorosłych oraz dzieci, a dla studentów, wzorem poprzednich edycji, przygotowujemy specjalną klasyfikację” – mówi Dorota Błaszczyk z Accenture Delivery Center

Trasa Biegu Fabrykanta poprowadzona jest przez najstarsze tereny Łodzi, zawodnicy w trakcie biegu mijają m.in. Wyższą Szkołę Filmową, Beczki Grohmana, Pałac Scheibrela, park Źródliska. „Bieg Fabrykanta to jedno z najciekawszych wydarzeń w kalendarzu biegowym w Polsce” – mówi Arkadiusz Jaksa, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi – „przede wszystkim ze względu na trasę, która biegnie między innymi przez najstarszy i najpiękniejszy łódzki park Źródliska. Jestem zawodnikiem Klubu Korona Pabianice i z ogromną przyjemnością sam uczestniczę w tym Biegu, a jako Dyrektor chętnie współpracuje przy tego typu inicjatywach. Podczas zawodów, na trasie przebiegającej m.in. przez Park można podziwiać rzadkie okazy drzew, jeden z najciekawszych budynków w Łodzi należący do łódzkiej Palmiarni, która jest zarazem jedną z najnowocześniejszych w Europie oraz „Domek Ogrodnika” odrestaurowany w 2010 r. i należący obecnie do Akademii Sztuk Pięknych.” 

Podczas tegorocznej edycji Biegu Fabrykanta rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich, których organizatorem jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi. Natomiast Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została partnerem klasyfikacji firmowej. Zapisy do IV Biegu Fabrykanta startują 26 maja o godzinie 20:00 – szczegóły na stronie www.biegfabrykanta.pl

Relacja 2013 by maratonczyk.pl

Powiązane Posty