Pierwszy Łódzki Noworoczny Bieg pod Lampkami – Komunikat prawie techniczny

Pierwszy Łódzki Noworoczny Bieg pod Lampkami – Komunikat prawie techniczny Cel biegu: Integracja łódzkiego środowiska biegowego na najpiękniejszej i najpiękniej oświetlonej łódzkiej ścieżce biegowej- ul. Piotrkowskiej. Trasa Biegu: Start wspólnej przebieżki ul. Piotrkowską odbędzie się punktualnie o godzinie 18.00 w dniu 03-01-2015 (sobota) pod Choinką Miejską, która świeci pięknym świątecznym światłem u wlotu ul. Piotrkowskiej przy Placu Wolności. Zbieramy się bezpośrednio pod choinką. Ponieważ część osób deklaruje, że na bieg przybiegnie – start odbędzie się punktualnie, by się nie wychłodzić. Z parkingów Manu ok. 8min truchtu.

Biegniemy w grupie w tempie 6,15-6,30 na km. Trasa to ul. Piotrkowska od Placu Wolności do ul Roosevelta i z powrotem  na Plac Wolności. Długość trasy ok. 4 km. Trasa na całej długości oznaczona będzie ciągłym świetlnym baldachimem, który w ramach atrakcji zafundowało nam nasze kochane miasto. Gdyby tempo biegu okazało się ciut za wolne dopuszcza się zorganizowanie grupy trochę szybszej (we własnym zakresie). Czas trwania przebieżki to ok. 23-27 minuty.

Zasady uczestnictwa: Bieg odbędzie się wieczorową porą na normalnie funkcjonującej ulicy. Bieg ma charakter towarzyski, nieformalny. Każdy uczestnik bierze udział w przebieżce na własną odpowiedzialność. Dla ułatwienia identyfikacji można sobie wydrukować i przypiąć na piersi zamieszczony obok nr startowy. Oczywiście na bieg zaproszeni są wszyscy, trasa nie jest wymagająca.
Ubiór: Jest zima, więc ubieramy się stosownie do pogody. By być widocznym zakładamy odblaski. Można również założyć „raka”. Nie używamy czołówek, by nie popsuć efektu świetnego baldachimu nad głowami.
Zasady ruchu na ul. Piotrkowskiej:
Od Alei Piłsudskiego do Placu Wolności (z wyjątkiem odcinków Moniuszki-Traugutta i Roosevelta-Piłsudskiego) ulica jest wyłączona z normalnego ruchu samochodowego. Przez całą dobę obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 20 km/h. Piotrkowska nie jest formalnie deptakiem.  
W trakcie biegu musimy stosować się do zasad ruchu drogowego.

Organizacja: zbiorowa. Bieg ma charakter noworocznego spotkania biegowego. W razie pytań i jakiś problemów proszę zgłaszać się do mnie osobiście : Anka Wypłosz – będę miała świecące rogi na głowie i ogólnie zamierzam się wywyższać. W sprawnym przeprowadzeniu spotkania pomagać mi będą koledzy z Rysioteamu, oraz osoby które zadeklarowały swą pomoc.

Dlaczego to robię?
Myślałam, że uda mi się tą imprezę bardziej sformalizować – niestety święta, święta. A naprawdę warto przebiec się pod iluminacją na Piotrkowskiej – jest bajecznie pięknie. Szkoda, że tak mało mówiło się wcześniej o tej atrakcji. Może w przyszłym roku, komuś uda się zorganizować prawdziwy bieg pod Lampkami, który doskonale uzupełni emocje, jakie dostarcza nam bieganie po sztandarowej ulicy miasta w trakcie Biegu Ulicą Piotrkowską, Maratonu czy biegu Business Run. Są możliwości, najprościej jest wysłać wniosek do Budżetu Obywatelskiego o zorganizowanie takiej imprezy. Jeżeli się wam będzie podobał klimat biegu w tym roku, to na 2016 mogą już być medale i grochówka. 

Podsumowanie:
Start w sobotę trzeciego stycznia pod Choinką Miejską o godz. 18.00 – a potem w stronę światła.

Powiązane Posty