III Bieg Fabrykanta: Rekord frekwencji i dominacja UKS Orientuś Łódź

Rozegrany w sobotę III Bieg Fabrykanta ukończyło 638 biegaczy z Polski i zagranicy. Najszybszym zawodnikiem okazał się Rafał Podziński z UKS Orientuś Łódź, który pokonał 10 km w czasie 33:14 ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Drugi na mecie zameldował się dwukrotny zwycięzca Biegu Fabrykanta Krzysztof Pietrzyk, a trzecie Marcin Stobiecki. Wśród Pań po raz drugi z rzędu wygrała Dominika Stelmach z Warszawy z czasem 39:53, wyprzedzając Zuzannę Mokros z Pabianic oraz Iloną Maciąg z Łodzi. W klasyfikacji drużynowej triumfował UKS Orientuś Łódź, którego zawodnicy stawali na podium również w klasyfikacjach dodatkowych: „studenci” i „łodzianie”. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale przedstawiające kolejny zabytek znajdujący się na trasie Biegu Fabrykanta – budynek Straży Ogniowej z 1891 roku.