Rekord frekwencji podczas IV Pabianickiego Półmaratonu ZHP

Tegoroczną edycję Pabianickiego Półmaratonu ukończyła rekordowa liczba 861 zawodników z Polski i zagranicy. Szybka trasa i idealna pogoda to najczęstsze komentarza uczestników na mecie, którzy w wielu przypadkach ustanowili rekordy życiowe. Najszybciej dystans 21 km pokonał reprezentant Warszawy Jakub Wiśniewski, który po ataku na 19 km zwyciężył z czasem 1:09:29. Wśród kobiet najszybsza okazała się reprezentantka Rumunii Daniela Cirlan uzyskując czas 1:19:42. Drugie miejsce zajęła Monika Kaczmarek z Łodzi. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Szakali Bałut, a trzecie Korony Pabianice.

W trakcie trwania półmaratonu na stadionie odbyły się biegi w dla dzieci, w których wzięło udział kilkuset zawodników.

Po tegorocznej edycji półmaratonu, w przyszłym roku zapewne w Pabianicach wystartuje ponad 1000 zawodników.