Noworoczny Bieg pod Gwiazdami – nagrody pocieszenia

Bieg pod Gwiazdami już tuż, tuż. Garść istotnych informacji przedstartowych dla zawodników. Na dobry początek – Co ja z tego będę miał ?
Satysfakcję !!! Och, nie tylko. Każdy uczestnik, który zostanie zliczony „pod gwiazdą” i będzie miał przypięty do piersi autorski numerek, uprawniony jest do udziału w konkurso-loterii po biegu. Należy tylko poprawnie odpowiedzieć na  pytanie; – Co robisz w wolnym czasie? Poprawna odpowiedź brzmi; – Biegam.

W konkursie do wygrania są samochody, słonie, kalendarze oraz inne wartościowe fanty, które sami wcześniej wrzucicie do worka w ramach poświątecznej wymiany nietrafionego prezentu.
Mamy również kilka tzw. nagród pocieszenia. Fundatorami tych nagród są Organizatorzy imprez biegowych, które pobiegną ulicami i lasami Łodzi w 2017r. Nie przedłużając, to nic szczególnego – tylko pakieciki.

Będziemy losować po jednym pakiecie startowym na następujące biegi:

  • Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run – tu trzeba wybiegać 10 km, trasą prawie taką jak nasza. W 2017 roku bieg odbywał się będzie po raz 15. Startujemy 27 maja 2017, a zapisy dla wszystkich, którym nie uda się wylosować pakietu, ruszają 13 stycznia.
  • Bieg po Łodzi Półmaraton Łódź – to pakiecik wart 21 kilo z groszami na nowiutką imprezę biegową, która ulicami miasta Łodzi przebiegać będzie 10 września 2017 roku. Zapisywać się już można na stronie biegu.
  • V Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM – ŁÓDŹ – kolejny pakiecik do wybiegania na Polesiu w dniu 26 lutego 2017 roku.
  • Pakiet z metą w Arenie. Datowany na 23 kwietnia 2017 roku !!!. Dystans do wyboru. 42 lub 10 kilometrów. Tu, gdzieś na trasie, Bieg pod Gwiazdami wystawiał będzie gwiazdorski punkt kibicowania.

Chwila przerwy i jedziemy dalej. Czas na biegi, które się jeszcze nie określiły co do konkretnej daty, ale będą na pewno i trzeba sobie na nie rezerwować miejsce w kalendarzu. Mamy po jednym pakiecie na:

  • 10 kilometrową lekcję historii Łodzi – Bieg Fabrykanta. Tradycyjnie pod koniec wakacji, sobota po południu. Kolejne wąsy do kolekcji. Dla mnie to najfajniejsza łódzka uliczna dyszka.
  • LCJ Run. Bieg po lotnisku. Pas startowy nocą – uzależnia. Pięć kilometrów tam i z powrotem – w locie. Życióweczka to pewniaczek. To na wiosnę.
  • Łódzki Bieg Niepodległości. 10 km pobiegane w Dzień Niepodległości. Łódzki biegacz ten bieg biega w Łodzi.
  • Kolejny pakiet jest w kolorze czerwonym ho-ho-ho-ho. To prezentowy pakiet na II Łódzki Bieg Mikołajów w lasku łagiewnickim. Bieg będzie prawie za rok, przypuszczalnie na początku grudnia.
  • Ostatnia nagroda pocieszenia, to pakiecik na Szakala. Półmaraton Szakala w październiku. Znamy, znamy i z przyjemnością co roku biegamy. Osobiście polecam na pierwszą w życiu połówkę. Wchodzi ciężko, zwłaszcza parowy – ale satysfakcja jest ogromna. Jesienny las jest niesamowity i co roku inny.
  • 9 Dycha Justynów-Janówka. Co prawda to już nie Łódź, ale tradycje ogromne. Kiedyś jedna z nielicznych dyszek w regionie. Klimat w okolicach mety wyjątkowy. Las również wiosenny. Mamy jeden pakiet na Bieg Główny.

 

Wybór najlepszych łódzkich biegów, które przez Bieg pod Gwiazdami zostały nominowane do podarowania pakietu na edycję 2017 jest dość subiektywny, gdyby jakiś Organizator poczuł się niedoceniony w temacie, z chęcią przygarniemy kolejne nominacje.

Osoby, na które padnie pakietowy los proszone są o niezwłoczne zgłoszenie zdarzenia do mnie –  anki_w. Udzielę dalszych informacji co z tym fantem zrobić.

Bieg Pod Gwiazdami 2017
start : choinka miejska ul. Piotrkowska przy Pasażu Schillera punktualnie godz 18.00 w dniu 01.01.2017

1. Celem biegu jest noworoczne spotkanie biegaczy i złożenie sobie życzeń noworocznych. Trasa ma około 5 km. Poprowadzona jest iluminowaną ulicą Piotrkowską. Biegniemy Piotrkowską z Pasażu Schillera do Mickiewicza, po nawrocie do Placu Wolności i z powrotem pod choinkę. Wszyscy biegniemy razem. Nie ścigamy się.Na bieg nie ma zapisów i bieg jest bezpłatny.
2.W tym roku nie mamy biura zawodów. Zbieramy się przy choince, tak by punktualnie wystartować o 18.00
3.Na trasie zatrzymujemy się przy atrakcjach i pstrykamy fotki. Przy napisie #KOCHAMŁÓDŹ na komendę gromkim głosem krzyczymy : Kocham Łódź. Oczywiście przymusu nie ma.
4.Na całej trasie obowiązuje bezwzględny zakaz wyprzedzania.
5.Bieg odbywa się na zasadach koleżeńskich; wszyscy biorą udział na własną odpowiedzialność i respektują przepisy ruchu drogowego.
6.Zamieszczony poniżej numer startowy należy pokolorować, wsadzić w folijkę i przypiąć agrafkami do piersi. Zdjęcie pokolorowanego numeru można w celach statystyczno-konkursowych umieścić w Galerii Jednego Numerka 2017
wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/238956503206700/
7.Tempo biegu będzie mniej-więcej w tempie Niko Niko, jednak należy wziąć pod uwagę, że należy pokonać dystans ok.5km w czasie 45-50 minut.
8.Wskazane jest by uczestnicy mieli ze sobą napoje rozgrzewające (ciepła herbata) w termosikach umieszczonych w plecaczkach, bo może być zimno.
9.Wszyscy uczestnicy powinni być ubrani na cebulkę, mieć czapkę i rękawiczki.
10.Zapraszajcie znajomych i kibiców.
11.Zorganizowany będzie depozyt na zasadach koleżeńskich. Będzie możliwość zostawienia małowartościowych rzeczy w okolicy startu. Kurtkę czy torbę należy włożyć w worek foliowy i opisać tak by osoba, która go będzie przechowywać wiedziała komu go wydać.
12.Więcej informacji na stronie :
https://www.facebook.com/Bieg-pod-Gwiazdami-300192347004838/

Kogo zapraszamy na bieg?
Zapraszamy wszystkich, prócz Dziadka Mroza. W zeszłym roku był i starczy. Prezenty mamy swoje – biegaczowe i atmosfera ma być gorąca. Do zobaczenia na starcie.

Powiązane Posty