Mój Bieg, Mój Festiwal zagłosuj na Milenę!

Na stronie Festiwalu Biegowego w Krynicy trwa konkurs literacko – fotograficzny w dwóch kategoriach „biegi górskie” oraz „biegi uliczne” jury wybrało 10 prac, które zostały nagrodzone w tym pracę naszej biegowej koleżanki Mileny Grabskiej – Grzegorczyk. Organizatorzy postanowili wprowadzić jeszcze jedną klasyfikację w konkursie: „Nagroda Czytelników”. Głosowanie trwa od 19 grudnia 2013 do 9 stycznia 2014 – autor, który zdobędzie jak najwięcej głosów wygrywa. Zachęcamy do zapoznania się z pracą jednej z najlepszy zawodniczek ultra w województwie łódzkim oraz początkującej pisarki :). Poniżej fragment tekstu Mileny oraz link do całej pracy i strony na której można oddać głos!  

Milena Grabska – Grzegorczyk:Czuję gorączkę, mimo że znajduję się w pomieszczeniu iście chłodnym. Siedzę na trybunie lodowiska i słucham komunikatu organizatora. Dyskusja o skróconym limicie czasu, wywołuje u mnie gęsią skórkę dokładnie wszędzie. Obawy innych o ukończenie biegu i tych co znają trasę, rodzą w mojej głowie pytanie:

– Co ja tutaj robię?!

– Za późno! – Wcale mi nie do śmiechu, gdy stwierdzam, że nic nie da się już zrobić. To tej nocy startuję z miasta w góry, by wrócić po 100 km w to samo miejsce.

– Zupełna abstrakcja – mam takie wrażenie, gdy patrzę na mapę z trasą biegu. Robi się późna godzina, a w powietrzu zalega niecierpliwość zawodników, którzy chcą jak najszybciej położyć się spać. Ja muszę jeszcze spakować plecak i przepaki. Czuję uciekający czas, coraz większy stres i nie pojmuję czemu sama sobie to robię. Dopada mnie chwila słabości, dalej zwątpienia w swoje chęci i siły. Cały tekst Mileny Grabskiej – Grzegorczyk dostępny jest na stronie www.festiwalbiegowy.pl

Oddaj głos na Milenę Grabską – Grzegorczyk!

Wywiad z Mileną Grabską – Grzegorczyk

Powiązane Posty