II Ultra Kamieńsk już w niedzielę!

Druga edycja Ultra Kamieńsk – górskiego biegu ultra w centralnej Polsce odbędzie się 7 sierpnia 2016 roku. Trasa wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej na obszarze gminy Kamieńsk. Do zawodów zgłosiło się ponad 280 zawodników, którzy do wyboru będą mieli dwa dystanse: 25 km i 50 km.

Góra Kamieńsk to miejsce, gdzie na co dzień trenuje wielu „ultrasów” z województwa łódzkiego, przygotowując formę do startów w górach. Dla wielu biegaczy start w Ultra Kamieńsk to próba swoich sił i ostatni krok przed zostaniem „ultrasem” podczas zawodów na górze Kamieńsk bądź już w górach.

widać, że pomysł organizacji biegu na górze Kamieńsk spotkał się z pozytywnym odzewem w środowisku biegowym, wielu zawodników zasmakowało długich dystansów i ma już za sobą debiutu „ultra” mówi Bartłomiej Sobecki organizator biegu – dodając mamy nadzieję, ze w drugiej edycji więcej zawodników zmierzy się z dystansem 50 km.

Podczas tegorocznej edycji na wszystkich biegaczy, którzy ukończą zdeklarowany dystans na mecie czekać będą pamiątkowe medale oraz koszulki „Finischera”.

Organizatorem Ultra Kamieńsk jest firma inesSport, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk oraz Aktywni Kamieńsk. Honorowy patronat nad Ultra Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl , zachęcamy również od odwiedzin naszego fanpage gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem – www.facebook.com/ultrakamiensk 

Program zawodów

7:00 – otwarcie biura zawodów

8:45 – zamknięcie biura zawodów

9:00 – odprawa dla zawodników

9:30 – start Ultra Kamieńsk

~11:40 – pierwszy zawodnika na mecie 25 km

~14:00 – pierwszy zawodnik na mecie 50 km

*dekoracje odbywać się będą po przybiegnięciu pierwszych trzech kobiet i mężczyzn na każdym z dystansów.

Powiązane Posty