ŁÓDZKIE MA POMYSŁ NA ZDROWIE – Jesteśmy na półmetku.

Spotkania w 4  miejscowościach już za nami. Byliśmy z wami z Pabianicach, Zgierzu, Kutnie i Skierniewicach. Z zajęć Nordic Walking z Olą i Maćkiem skorzystało ponad 140 osób. A oto krótka relacja z tych spotkań. Na początku zaskoczyły nas Pabianice ciepłym przyjęciem i bardzo dużym zainteresowaniem. W dniu 9 lipca 2016 roku w zajęciach na Lewitynie wzięło udział prawie 40 osób. Wśród uczestników były zarówno zorganizowane  grupy Nordic Walking, jak również osoby indywidualne. Inauguracyjnemu spotkaniu z uwagą przyglądał się dyrektor Departamentu Zdrowia UM Pan Witold Tomaszewski, który był pod dużym wrażeniem zaangażowania uczestników. Po sobotniej wizycie w niedzielę 10 lipca 2016 odwiedziliśmy Zgierz. Upalne przedpołudnie nie zniechęciło mieszkańców, którzy licznie przybyli do Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki by spędzić z nami aktywnie czas. Podczas, gdy jedna grupa doskonaliła swoje umiejętności chodzenia z kijami,  druga stawiała „pierwsze kroki” z wykorzystaniem techniki nordic walking. Dziękujemy bardzo studentkom i studentom  Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Zgierza za tak liczne przybycie.

Kolejne spotkanie odbyło się w Kutnie w Parku im. Wiosny Ludów w dniu 23 lipca 2016 r. I tutaj ogromne zaskoczenie padł rekord frekwencji. Ponad 40 osób stawiło się gotowych, by razem z naszymi instruktorami aktywnie spędzić sobotnie popołudnie. Było bardzo swojsko i serdecznie. Grupa bardzo zaangażowana i zdyscyplinowana.

Drugi dzień aktywnego weekendu w ramach „Łódzkie ma pomysł na zdrowie. Ruszaj się dla zdrowia” spędziliśmy w odległych Skierniewicach. W dniu 24.07.2016 r. w pięknie odrestaurowanym Parku Miejskim spotkaliśmy się z grupą blisko 20 pozytywnych osób chcących zapoznać się z prawidłową techniką marszu z kijami. Mnóstwo radości, uśmiechów, pytań dotyczących sprzętu, pozytywnych wrażeń – mocno zaangażowana grupa, która bardzo chętnie spotykałaby się naszymi instruktorami systematycznie na wspólnych treningach. 

Wszystkie ze spotkań przebiegały zgodnie z zaplanowanym programem.

Po zapoznaniu uczestników z ogólnymi założeniami projektu przez Panią Grażynę Busse – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjne Centrum Integracji Międzypokoleniowej HIPOKAMP do akcji wkraczali instruktorzy. Ola i Maciek opowiadali o prozdrowotnych aspektach chodzenia z kijami oraz o samym sprzęcie, czyli kijkach. Po rozgrzewce, przygotowującej ciała do praktycznej części, instruktorzy dzielili uczestników na dwie grupy: osobami początkującymi zajmował sie Maciek, a tymi bardziej zaawansowanymi Ola. Następnie w formie warsztatów prowadzona była dalsza cześć zajęć. Po ćwiczeniach w grupach wyruszaliśmy na wspólny marsz, zgodnie z zaplanowanymi wcześniej trasami. Część praktyczną spotkań kończyła się wspólnym rozciąganiem.

Po tak intensywnej części praktycznej był czas na uzupełnienie płynów i zdrową przekąskę. Ostatnim, ale jakże ważnym punktem, było rozdanie projektowych, pamiątkowych koszulek dla pierwszych 15 zarejestrowanych osób, a także rozlosowanie 3 par kijków wśród wszystkich uczestników. Po zajęciach był  też czas na wymianę spostrzeżeń, pytania i na dużą dawkę pozytywnego uśmiechu. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Sieradzu i oczywiście w Łodzi. 

„ŁÓDZKIE MA POMYSŁ NA ZDROWIE – RUSZAJ SIĘ DLA ZDROWIA” jest projektem w całości finansowanym przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Powiązane Posty