Trail Kamieńsk – górskie bieganie w centrum Polski

Po raz drugi Góra Kamieńsk stała się stolicą górskiego biegania w centrum Polski. W minioną sobotę odbyła się zimowa edycja biegu – Trail Kamieńsk. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy, dla początkujących „górali” było to 6 km, bieg w stylu anglosaskim był również pierwszym odcinkiem, który pokonywali uczestnicy „30”. Na krótszym dystansie najszybszy okazał się reprezentant LKS Koluszki – Błażej Skowroński, a wśród pań zwyciężyła Magdalena Pierzchała również z LKS Koluszki.

W biegu na dystansie 30 km wystartowało 180 zawodników, w rywalizacji kobiet wygrała utytułowana „ultraska” i ambasadorka biegu – Agata Matejczuk z KS Alaska/Spartez, która pokonała Katarzynę Żbikowską – Jusis oraz Annę Miller z Poznania.

Wśród mężczyzn przez większość trasy prowadziła dwójka zawodników Maurycy Oleksiewicz oraz Krzysztof Pietrzyk, ale jak mówi stare powiedzenie „gdzie się dwóch bije tam …. pojawia się Artur Kamiński, który z każdym kilometrem zbliżał się do prowadzącej dwójki ostatecznie wygrywając cały bieg! Drugi do mety dobiegł Maurycy, a trzecie miejsce zajął ambasador imprezy – Krzysztof Pietrzyk.

Kolejna okazja, żeby zmierzyć się z Górą Kamieńsk będzie 7 sierpnia, w tym terminie odbędzie się Ultra Kamieńsk na dystansie 25 km i 50 km.

Trail Kamieńsk odbył się dzięki współpracy OSIR Góra Kamieńsk, firmy inesSport, Gminy Kamieńsk, Starostwa Powiatu Radomszczańskiego oraz stowarzyszenia Aktywni Kamieńsk.

Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz na naszym facebook.pl/ultrakamiensk