Tomasz Osmulski Mistrzem Polski w biegach przełajowych

W miniony weekend w Iławie odbyły się 87. Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Przełajowych. Złoty medal na dystansie 4 km zdobył Tomasz Osmulski z RKS Łódź – nie wiem jak to się stało, nie czułem się w formie. W tygodniu rozważałem czy w ogóle wystartować. Trener chciał żebym pobiegł dla drużyny bo były duże szanse na medal. Ostatecznie zespołowo uplasowaliśmy się tuz za podium ale i tak wracamy z medalem. .. złotym medalem.

Na dystansie 4 km wystartował również Maciej Nitka zajmując 13 miejsce, na 10 km trasie 12 miejsce przypadło Patrykowi Stypułkowskiemu. Wśród Pań , które rywalizowały na 5 km wystartowała Elżbieta Styczyńska zajmując 25 miejsce z dobrym czasem 19:06. Wszyscy zawodnicy reprezentują klub RKS Łódź, który w MP w klasyfikacji drużynowej zajął 4 miejsce.