IV Maraton na Orientację Bike Orient w Łodzi

Już po raz czwarty zapraszamy wielbicieli aktywnego wypoczynku do udziału w zawodach na orientację Bike Orient. Mamy nadzieję, że jak co roku w ostatni weekend czerwca na starcie staną zarówno doświadczeni orientaliści, biegacze, kolarze jak i niedzielni turyści. Poza tradycyjną trasą rowerową, w tej edycji do wyboru będzie również trasa piesza i mieszana. Ponownie uczestnicy poznają interesujący skrawek Ziemii Łódzkiej. Tym razem gospodarzem zawodów będzie Ośrodek Edukacji Ekologicznej w łódzkim Lesie Łagiewnickim. Startujący odwiedzą malownicze tereny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i Okolic Zgierza. Szczególnie zapraszamy początkujących, dla których przygotowaliśmy krótkie trasy rekreacyjne – pieszą i rowerową.

 

Zacięta rywalizacja na trasach rajdu, która toczyć się będzie niemal przez cały sobotni dzień z pewnością nie pozwoli dokładnie zwiedzić ciekawych miejsc w okolicy, dlatego następnego dnia, w niedzielny poranek zapraszamy do udziału w rajdzie krajoznawczym po PK Wzniesień Łódzkich.


Organizator

Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient

Żarnowica Duża 16, 97-320 Wolbórz

bikeorient@o2.pl

www.bikeorient.pl


Współpraca

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

ul. Zawiszy Czarnego 39, 91-818 Łódź

tel. (42) 655 06 00, www.domkultury.com.pl

Dyrekcja Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich

ul. Zawiszy Czarnego 10

91-829 Łódź


Termin i Miejsce

Rajd odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2010 r. Bazą Rajdu będzie Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim – ul. Wycieczkowa 107


Zasady rozgrywania zawodów

Uczestnicy przed startem otrzymają mapy turystyczne w skali 1:50 000 lub mapy do biegu

na orientację w skali 1:15 000, na których zaznaczone będą punkty kontrolne. Zadaniem startujących będzie ich odnajdywanie w terenie. Punkty oznaczone będą lampionami z perforatorami, którymi startujący powinni odznaczać odpowiednie miejsca na karcie startowej. Rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym zaliczaniu jak największej liczby punktów kontrolnych. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie http://bikeorient.pl/regulamin_bo_lodz.php


Trasy i Dystanse

Do wyboru będą 4 trasy o różnej długości:

– piesza rekreacyjna – 30 km po Lesie Łagiewnickim

– rowerowa rekreacyjna – 30 km po Lesie Łagiewnickim

– mieszana – 70 km rowerem po PKWŁ i 30 km pieszo po Lesie Łagiewnickim

– rowerowa giga – 170 km po Lesie Łagiewnickim, PKWŁ i w okolicach Zgierza


Zgłoszenia i wpisowe

W zawodach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Warunkiem jest opłacenie wpisowego. Zgłaszać do udziału w Rajdzie można się poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bikeorient.pl lub przed zawodami

w sekretariacie Rajdu.


Klasyfikacja

Aby zostać sklasyfikowanym wystarczy zaliczyć

co najmniej jeden punkt kontrolny. Na każdej z 4 tras prowadzona będzie osobna klasyfikacja

z podziałem na trzy kategorie: kobiet, mężczyzn i open. Trasa rowerowa giga zaliczana będzie do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.


Rajd krajoznawczy

Trasa rajdu krajoznawczego długości kilkudziesięciu km będzie przebiegać przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W wycieczce może wziąć udział każdy, także osoby, które nie dokonały opłaty startowej.


Program Rajdu:

25 czerwca (piątek):

od godz. 18 – przyjmowanie uczestników w bazie Rajdu

20-23 – praca sekretariatu Rajdu

26 czerwca (sobota):

7.00-8.30 – praca sekretariatu Rajdu

7.30-8.30 – śniadanie dla uczestników Rajdu

9-20 – rywalizacja zawodników na trasie mieszanej

i rowerowej giga

14-20 – rywalizacja zawodników na trasie rekreacyjnej pieszej i rowerowej

od 17 – biesiada przy ognisku

20.30 – oficjalne zakończenie zawodów

27 czerwca (Niedziela):

8.30-9.30 – śniadanie dla uczestników Rajdu

10-16 – rajd krajoznawczy po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich


Świadczenia

W bazie Rajdu będzie możliwość nocowania w warunkach turystycznych. Organizator zapewnia wyżywienie w postaci dwóch śniadań, bufetów na trasach zawodów oraz kiełbasek na ognisku. Każdy z uczestników będzie ubezpieczony na czas trwania imprezy. W bazie Rajdu będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego.


Nagrody

Najlepsi zawodnicy na poszczególnych trasach

i kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Startujący na trasie rowerowej giga otrzymają dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody rzeczowe będą losowane również spośród wszystkich uczestników. Pula nagród wynosi ok. 3000 zł


Jesteśmy przekonani, że udział w IV edycji Maratonu na Orientację Bike Orient będzie ciekawą formą spędzenia czasu dzięki pasjonującej rywalizacji i dobrej zabawie w miłym towarzystwie.

 

Wybierz właściwy kierunek! Przyjedź na Bike Orient!

Powiązane Posty