X Pabianicki Półmaraton za 54 dni!

Do jubileuszowej, dziesiątej edycji pabianickiego półmaratonu zostały już tylko 54 dni, a na liście startowej widnieje już ponad 1000 nazwisk! Intensywne przygotowania powoli wkraczają w najważniejszą fazę – ostatnie poprawki projektu wyjątkowego medalu, ustalanie trasy, układanie słynnego już na całą Polskę menu oraz pierwsze spotkania z wolontariuszami. Szykuje się kolejna niezwykła impreza!

  • Dużo z najważniejszych rzeczy mamy już pozałatwiane – mówi Łukasz Ścibut, pomysłodawca półmaratonu i prezes Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”, które organizuje imprezę – Zostało jeszcze kilka pomysłów, nad którymi wciąż się zastanawiamy, nic jednak nie wskazuje na to, aby wydarzyło się coś, co może przekreślić nasze plany.

Dziesiąta edycja pabianickiego półmaratonu odbędzie się 5 kwietnia, 2020 roku. Zawodnicy pobiegną nową, choć jak zapewniają organizatorzy tak samo płaską i naprawdę szybką asfaltowej trasie:

  • Zmiana trasy, którą wymusza budowa nowego ronda na ulicy Kilińskiego, jest niewielka, dotyczy pierwszego kilometra trasy i nie sprawia, że cały półmaraton stanie się wolniejszy – zapewnia Łukasz Ścibut – Oczywiście trasa będzie posiadała atest.

Po raz kolejny można też w Pabianiach dokupić do pakietu oficjalną pamiątkową koszulkę techniczną wyprodukowaną przez firmę Attiq, której koszt to 49 zł, i która dostępna jest zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Po raz kolejny w Pabianicach pojawią się też „zające” – pięć par od 1:30h do 2:10h co dziesięć minut. Wyjątkowo w tym roku będzie też osoba, która poprowadzi chętnych do „złamania” 1:45. Dzięki takiemu zabiegowi jeszcze więcej osób będzie miało zwiększone szanse na wybieganie nad Dobrzynką wymarzonej życiówki.

Jak co roku, Półmaraton w Pabianicach to doskonała okazja dla tych biegaczy z województwa łódzkiego, którzy mają zamiar wystartować w łódzkim DOZ Maratonie. Dwa tygodnie różnicy pomiędzy oboma biegami to idealny termin, pozwalający w Pabianicach po raz ostatni sprawdzić się przed startem na królewskim dystansie.

Organizatorzy zapraszają również na stałe i cieszące się niesamowitą popularnością imprezy towarzyszące:

  • X Pabianicki Półmaratonik
  • Bieg na 5 km
  • Bieg na Szpilkach (tylko dla Pań)
  • Bieg Januszy (tylko dla Panów) Pabianicki Półmaratonik (tylko dla dzieci) – do których po raz drugi dołączy Bieg na 5km.

Szczegółowe informacje o X Pabianickim Półmaratonie w tym formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.pabianickipolmaraton.pl

źródło: informacja organizatora

Foto: Marek Janiak

Powiązane Posty