Ruszyła siódma edycja biegów CITY TRAIL w Łodzi!

W niedzielę, 7 listopada na trasie w Parku Baden-Powella odbył się pierwszy z pięciu zaplanowanych na sezon 2021/2022 bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Rywalizację wygrali Maksymilian Zawiślak i Dominika Wiecha. Linię mety biegu głównego przekroczyło 317 osób, w tym 95 kobiet.

Łódzka 5-kilometrowa trasa CITY TRAIL poprowadzona jest ścieżkami Parku Baden-Powella. Zawodnicy decydujący się na udział w biegach dwukrotnie mają do pokonania trawiasty podbieg i jest to największe utrudnienie na trasie. Zwycięzca dzisiejszego biegu – zaledwie 16-letni Maksymilian Zawiślak – uzyskał wynik 17:01.

– Biegam dopiero od maja 2020 roku, wcześniej uprawiałem tenis stołowy. Startuję głównie na bieżni. Dzisiejszy bieg był bardzo trudny, aczkolwiek rywale nie ruszyli zbyt mocno, więc byłem w stanie utrzymać ich tempo. Mam nadzieję, że trener nie będzie miał nic przeciwko startom w kolejnych biegach CITY TRAIL – mówił na mecie zwycięzca.

Na drugim miejscu finiszował Jędrzej Hasiura (17:06), a jako trzeci linię mety minął Paweł Kopaczewski (17:12).

W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Dominika Wiecha, finiszując w 18:39.

– Biegło się ciężko, było trochę zimno, ale bardzo się cieszę z wygranej, bo to moje pierwsze zwycięstwo w CITY TRAIL. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądała dalsza część sezonu – mówiła po biegu najszybsza z kobiet dzisiejszych zawodów. – Pandemia nie odbiła się na mojej motywacji do treningów – biegałam regularnie, czekając aż wrócimy na biegowe trasy.

Drugie miejsce zajęła Andżelika Niklewicz (20:02), a „oczko” niżej uplasowała się Milena Gierach (20:18).

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Warto przypomnieć, że biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się w marcu.

Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej akcji CITY TRAIL.

Terminy kolejnych biegów w Łodzi to 12 grudnia, 9 stycznia, 6 lutego i 6 marca. Wszystkie odbędą się na trasie w Parku Baden-Powella. Szczegółowe informacje o biegach i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Lokalnym współorganizatorem łódzkiej edycji CITY TRAIL jest firma inesSport.

Powiązane Posty