Rozbiegany weekend na Ziemi Łódzkiej

W najbliższą sobotę odbędzie się XXVIII Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie w Zgierzu. Jest to jedna z najstarszych imprez biegowych w naszym regionie. W biegu głównym zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km. Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych uczestnikach przygotowując dla nich trasę o długości ok 1500 m. Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Piłsudskiego 1 w Zgierzu i czynne będzie od godziny 9:00. Szczegółowe informacje w regulaminie imprezy – XXVIII Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie.
Natomiast w niedzielę odbędą się w Pabianicach „Powiatowe Biegi im. Jadwigi Wajsówny”. Młodzież do pokonania będzie miała dystans 2400 m, a uczestnicy biegu głównego 3600 m. Biuro zawodów znajdujące się w okolicy startu przy ul J. Wajsówny czynne będzie od godziny 10:30. każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom , a zwycięzcy poszczególnych kategorii nagrody rzeczowe. Regulamin Powiatowego Biegu Jadwigi Wajsówny.
W niedzielę dodatkowo organizowany jest bieg w Łodzi o „Pierścień Królowej Jadwigi” – szczegółowe informacje znaleźć można tutaj.

Wszystkim czytelnikom życzymy owocnych startów.

Powiązane Posty