XXIII MISTRZOSTWA POLSKI W TRIATHLONIE GÓRZNO

Dnia 30 Lipca 2011  Górzno po raz kolejny stało się areną zmagań triathlonistów na dystansie olimpijskim. Zawodnicy mieli do pokonania 1500 m pływania – 2 pętle po jeziorze górznieńskim. Obowiązywał 40 minutowy limit czasu ukończenia etapu pływackiego. Start kobiet odbył się o godzinie 11:15 ,mężczyźni zaczęli rywalizację o godzinie 11: 50 po tym jak ostania zawodniczka ukończy pierwszą konkurencję. Temperatura wody w dniu zawodów wynosiła 17,5 stopni i dała się we znaki osobom  bez pianki (w tym mnie).Następną konkurencją była jazda na rowerze ok. 38 km ,która rozpoczynała się mocnym podjazdem. Do zrobienia były 3 pętle dragami asfaltowymi w okolicach Górzna ,po czym następował etap biegowy – 6 pętli po 1,8 km. Druga strefa zmian znajdowała się na rynku W Górznie co umożliwiło kibicom bezpośrednią obserwację zmagań na trasie. Pochmurna i chłodna pogoda pomogła osiągnąć zawodnikom wyśrubowane czasy. Pierwszą z kobiet na mecie była Maria Cześnik z czasem 2:02:04, pierwszy mężczyzna to nasz reprezentant olimpijski Marek Jaskółka z czasem 1:50:07.Pierwszym łodzianinem na mecie był Sylwester Żytkiewicz ,który w klasyfikacji ogólnej zajął 43 miejsce z czasem 2:09:51.Kolejni łodzianie to:Witold Zasada 2:28:04, Piotr Długołęcki 2:32:28 ,Witold Gluck 2:33:33 oraz Michał Godlewski 2:41:40.Zawody ukończyły 22 panie oraz 136 panów ,każda osoba finiszująca otrzymała pamiątkowy medal.
Jedną z imprez towarzyszących był bieg nocny na dystansie 13 km ,który odbył się w noc poprzedzającą Mistrzostwa Polski w Triathlonie. W Nocnej 13-tce Stanisławy Walasiewiczówny wzięło udział 49 osób. Imprezę wygrał Damian Piernikowski z Lubania z czasem 43:13.
Sierpniowy kalendarz obfituje w imprezy triathlonowe na dystansie sprinterskim oraz olimpijskim ,zapraszam wszystkich do udziału w triathlonie.
Mój kolejny start na dystansie olimpijskim zaplanowałem na 20 Sierpnia w słowackiej Żylinie, z której to przedstawię  kolejną relacje z zawodów. Jeśli masz jakieś uwagi lub pomysł na inny start w zawodach napisz maila: michgod@interia.pl

Wyniki

Mini galeria zdjęć

Powiązane Posty