VI Bieg Świętojański czyli biegowy piknik w Arturówku

Podczas VI Biegu Świętojańskiego organizowanego przez KB Arturówek Łódź nastąpiło kilka zmian w porównaniu do poprzednich edycji. Najważniejszą była zmiana lokalizacji startu i mety. Dzięki tej decyzji impreza nabrała nowego piknikowego klimatu, co było widać już przed rozpoczęciem zawodów. Na starcie VI Biegu Świętojańskiego stanęło 165 zawodniczek i zawodników, Panie miały do pokonania dystans 10 km, a Panowie 15 km. W dość trudnych warunkach – w lesie było bardzo parno – najszybsza okazała się Monika Kaczmarek z Łodzi, która wyprzedziła Zuzannę Mokros z Pabianic i Agatę Matejczuk (w zeszłym tygodniu wygrała Supermaraton w Ozorkowie na dystansie 25 km). Rywalizację mężczyzn wygrał Marcin Puszewkiewicz z LKS Koluszki, drugi był Leszek Marcinkiewicz z biegampolodzi.pl, a trzeci reprezentant ŁKB na Zdrowie – Piotr Bassendowski. W rywalizacji drużynowej triumfował Biegampolodzi.pl Team przed Biegaczem Nowosolna i Szalonymi Kefirami.  Po dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie upominków od sponsorów biegu: UNIQA, NORDEA,   Aqua Speed oraz www.2skin.pl Patronat medialny nad VI Biegiem Świętojańskim objął Serwis  Biegowy Ziemi Łódzkiej. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów oraz obszerną galerią zdjęć autorstwa INES.