Mistrzostwa Polski w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację

Krzysztof Lewandowski: Sezon rywalizacji o mistrzowskie tytuły wśród biegaczy na orientację rozpoczął się w Szydłowcu koło Skarżyska-Kamiennej nocnymi i średniodystansowymi mistrzostwami Polski. Był to wyjątkowo udany początek sezonu dla biegaczy UKS Orientuś Łódź, którzy wrócili z tych zmagań aż z 11 medalami! W biegu nocnym rozegranym w pofałdowanym terenie, z licznymi nieckami będącymi pozostałościami po eksploatacji rud żelaza fantastycznie spisały się łódzkie dziewczęta. W kategorii młodzieżowej mistrzynią została Zuzanna Gielec, wśród juniorek triumfowała Wiktoria Doreń, a w biegu elity pań Ewa Gwóżdź zdobyła srebro ulegając na liczącej 5,9 km trasie zwyciężczyni zaledwie o 4 sekundy!

Doświadczona Ewa powtórzyła swoje osiągnięcie także na trasie biegu średniodystansowego uchodzącego za najbardziej techniczny dystans dla biegaczy na orientację. Na podium mistrzostw towarzyszyła jej trzecia w rywalizacji pań Agata Olejnik. Złoto na trasie tzw. middla zdobył dla łodzian tym razem mężczyzna, a dokładnie Stanisław Pachnik, który w bardzo wymagającym terenie ( kopalniane doły, bagienka i piaskowcowe ostańce skalne )

z 19 punktami kontrolnymi okazał się najszybszy wśród juniorów. Także i jemu na mistrzowskim podium towarzyszył kolega z klubu czyli Zbigniew Bartos.

Medalowe żniwa łodzian uzupełnili jeszcze srebrnymi medalami w nocy Piotr Rzeńca i Stanisław Pachnik oraz mający także swe mistrzostwa w Szydłowcu weterani. Grzegorz Ledzion został wicemistrzem w dzień, Piotr Młynarczyk wywalczył brąz w nocy. Znakomity początek sezonu łódzkich biegaczy!

Trenerzy: Piotr Paszyński i Włodzimierz Gapiński mieli powody do zadowolenia! Oby tak dalej w kolejnych startach.

Powiązane Posty