Łódzkie Biegi Górskie – wielki finał już za nami!

Blisko 400 zawodników stanęło na starcie finałowego etapu Łódzkich Biegów Górskich, który odbył się w niedzielę, 19 marca. Organizatorem był UKS Orientuś Łódź, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta Łodzi.

W cyklu, składającym się z 5 biegów i trwającym od listopada do marca, wystartowało blisko 1,5 tysiąca amatorów biegania i wyczynowych biegaczy z regionu łódzkiego, ale także zawodników z Małopolski, Mazowsza, Wielkopolski, Dolnego Śląska oraz Trójmiasta.

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy, prowadzące przez najwyższe wzniesienia Lasu Łagiewnickiego: krótszą, licząca 6,6 km z przewyższeniem 140 m i jeszcze bardziej wymagającą na 10,5 km, na której podbiegi miały aż 220 m.

Ostatni z biegów na dłuższym dystansie wygrali zawodnicy UKS Orientuś Łódź: Dominika Wiecha i Stanisław Pachnik. Krótszą trasę najszybciej pokonali zaś Hanna Sudoł z WKS Śląsk Wrocław i Michał Witkowski (#planbieganie). Wśród juniorów zwycięzcami okazali się zaś: Julia Biskupska (WKS Wawel Kraków) i Jędrzej Pachnik z UKS Orientpark.pl Iwiny.

Do klasyfikacji generalnej imprezy zawodnikom zaliczały się cztery najlepsze wyniki, a organizatorzy przyznawali dodatkowe nagrody za pobicie rekordów tras. Triumfatorką cyklu na 10,5 km okazała się po raz kolejny Dominika Wiecha, która wyprzedziła Edytę Tworożyńską (Reebok Run Crew) i Weronikę Fortuniak (UNTS Warszawa). Wśród panów najlepszy okazał się Tomasz Kunikowski (1 Batalion Kawalerii Powietrznej) przed Maurycym Oleksiewiczem (Szakale Bałut) i Ignacym Słomczyńskim (UKS Orientuś Łódź).

Na krótszym dystansie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu zajęła Katarzyna Wolska przed Anną Stasiak (obie Olej Running Team) i Anną Kociak (UKS Orientuś Łódź). Zwycięzcą wśród panów na 6,6 km został Michał Witkowski przed Pawłem Kopaczewskim (FlexŁodź) i Karolem Wojtunikiem.

Premię finansową za rekord trasy otrzymał zawodnik WKS Grunwald Poznań – Michał Olejnik, zwycięzca przedostatniego z biegów.

Na krótszej trasie rywalizowali w całym cyklu także juniorzy. Najszybsi okazali się młodzi biegacze na orientację: Kaja Młynarczyk (UKS Azymut Pabianice) i Tomasz Rzeńca (UKS Orientuś Łódź). Spośród blisko 50 uczestników biegu z psem rywalizację zwycięsko zakończył Maciej Łukomski, który dzięki temu odebrał nagrodę ufundowaną przez ANIMAL HOTELS.

Już w listopadzie rusza kolejny cykl Łódzkich Biegów Górskich, na który wszystkich sympatyków wymagających tras biegowych zaprasza UKS Orientuś Łódź i wspierające imprezę: Stacja Nowa Gdynia i Ancymondo Figlostrefa. Do zobaczenia jesienią!

Wyniki z całego cyklu możecie znaleźć klikając tutaj. Zapraszamy Was również gorąco do obejrzenia pełnej fotorelacji wykonanej przez nasz serwis – klik!

Powiązane Posty