Jesienne biegi odwołane

Minione dni przesądziły o tym, że nasze jesienne biegi – zaplanowane na najbliższe tygodnie – od 17 października do 22 listopada się nie odbędą. Jeszcze w środę byliśmy przekonani, że zawody zorganizujemy, ale niestety sytuacja wygląda, jak wygląda – decyzje rządowe podejmowane w związku z rozwojem epidemii koronawirusa oceniamy jako spontaniczne, co wyklucza planowanie jakichkolwiek wydarzeń (na rozporządzanie, na podstawie którego mielibyśmy zorganizować jutrzejsze zawody nadal czekamy). Teoretycznie jutrzejszy i niedzielny bieg moglibyśmy zorganizować, ale spodziewamy się, że lada dzień zostanie wprowadzony zakaz organizacji wydarzeń sportowych, a traktujemy CITY TRAIL jako całość, więc postanowiliśmy nie rozpoczynać cyklu, by nie wprowadzać totalnego zamieszania.

Nie chcemy wchodzić w dyskusje o pandemii, o tym, jak groźną chorobą jest Covid-19, o przekłamaniu statystyk. Nie jest to naszą rolą. Naszą rolą, którą sami sobie narzuciliśmy jest dbanie o Wasze zdrowie i sprawność. To dlatego zabraliśmy się za organizację biegów. Aktualna sytuacja nie pozwala nam z czystym sumieniem zapraszać Was do realizacji naszej wspólnej pasji. Organizując zawody w tej niepewnej sytuacji, jaka jest nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, zwyczajnie czulibyśmy, że ryzykujemy zdrowiem – Waszym lub Waszych bliskich. Odpowiedzialność za organizację biegów częściowo spoczywa także na naszych Partnerach – przede wszystkim są to Nationale-Nederlanden oraz Salomon, z którymi wspólnie podjęliśmy decyzję o odwołaniu jesiennych biegów.

Co dalej?

Zgodnie z regulaminem, wszystkie opłaty startowe automatycznie zostaną przepisane na biegi wiosenne, których terminy opublikujemy w najbliższych tygodniach. Wszystkie zimowe aktywności zostają aktualne – miejmy nadzieję, że w grudniu ruszymy z treningami i biegami indywidualnymi na naszych trasach. Ponadto – jeśli tylko na początku 2021 roku sytuacja związana z pandemią będzie opanowana, planujemy organizować CITY TRAIL także w kolejnych wiosennych miesiącach – w kwietniu, maju i czerwcu – formuła i szczegóły będą powstawać, jak tylko planowanie tych biegów będzie miało sens.

Być może byliśmy zbyt naiwni, ale wszyscy chcielibyśmy wrócić do normalności, pracować, realizować pasje. To dlatego zaplanowaliśmy jesienny cykl biegów i namawialiśmy Was do zapisywania się. W tej chwili zapisy są już zablokowane, a my pracujemy nad tym, by dotrzeć do Was z informacją o odwołaniu biegów.

Sytuacja nie napawa optymizmem, ale mimo wszystko bądźmy dobrej myśli. Wierzymy, że wkrotce znów będziemy mogli żyć na 100%. Nie straćcie tej pięknej energii, którą dzieliliście się z nami przez tyle lat!

Zespół organizacyjny City Trail

Powiązane Posty