Grzegorz Petrusiewicz i Andżelika Niklewicz najlepsi w CITY TRAIL

Jesienno-zimowy cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden trwa! W niedzielę, 12 grudnia w Parku Baden-Powella pojawiło się ponad 350 uczestników – 252 dorosłych oraz 105 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego na dystansie 5 km zostali Grzegorz Petrusiewicz oraz Andżelika Niklewicz. Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL są zaplanowane na 9 stycznia.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w formule ogólnopolskiej. Od października 2021 do marca 2022 zaplanowano pięćdziesiąt biegów, w dziesięciu miastach – poza Łodzią są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

W każdej lokalizacji odbędzie się po pięć biegów, a żeby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć co najmniej trzy z nich. Formuła cyklu została zmodyfikowana – dotychczas organizowano po sześć biegów, a „generalka” była tworzona na podstawie czterech najlepszych wyników.

W dzisiejszym biegu zwycięstwo odniósł Grzegorz Petrusiewicz. – Przed miesiącem nie miałem okazji wystartować w CITY TRAIL, ale mam zamiar ukończyć cykl, więc pojawię się na pewno na kolejnych biegach. Dzisiaj kluczowe było przygotowanie odpowiedniego obuwia – ja biegłem w kolach i dzięki temu nie miałem kłopotów – podkreślił na mecie najszybszy biegacz dzisiejszej imprezy.

Wynik Grzegorza Petrusiewicza to 17:07. Drugą lokatę, z czasem 17:31, wywalczył Maksymilian Zawiślak. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Hasiura, który metę minął w czasie 17:52.

Zwyciężczynią zawodów została – druga przed miesiącem – Andżelika Niklewicz. Jej dzisiejszy wynik to 21:11. – Dzisiejsza zimowa aura choć piękna dla oka, nie ułatwiała zadania, bo miejscami było ślisko i utrzymanie mocnego tempa było trudne. Niemniej cieszę się z wygranej i liczę na to, że kolejne starty będą coraz lepsze, bo planuję pojawić się na wszystkich biegach w trwającym sezonie – zapowiedziała po zawodach najszybsza z kobiet dzisiejszego biegu.

Jako druga zawody ukończyła Iwona Wicha (21:14), a trzecie miejsce wywalczyła Justyna Chudzik-Warzecha (22:32).

Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Lokalnym współorganizatorem biegów jest firma inesSport.

Powiązane Posty