„Botaniczna Piątka – w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym już w sobotę 7 października!

Jesienna edycja ogólnopolskiego cyklu biegów i marszów rozgrywanych w ogrodach botanicznych rozpocznie się 30 września w Kielcach, a zakończy 5 listopada w Gdyni, odwiedzając po drodze m.in. także Łódź, Lublin, Poznań, Warszawę, Bydgoszcz, czy Mikołów.

Botaniczna Piątka to zawody rozgrywane na dystansie 5 km w wyjątkowych okolicznościach.
Impreza stanowi świetną okazję do zadebiutowania w zawodach sportowych –
z myślą o osobach poczatkujących powstała grupa „Zielona” z wydłużonym limitem czasowym wynoszącym 75 min, który umożliwia pokonanie trasy spacerem, marszem, truchtem lub marszobiegiem. Dodatkowo w każdej z jesiennej lokalizacji działać będzie Zielona strefa debiutanta, w której zasięgnąć będzie można wszelkich informacji dotyczących biegu.


Na wydarzenie zapraszamy także zaawansowanych biegaczy, a także najmłodszych dla których w ramach biegów dziecięcych przygotowane zostaną cztery krótsze dystanse.
A za linią mety? Każdy z uczestników kończący rywalizację otrzyma pamiątkowy, odlewany medal z kwiatowym motywem.
Przeprowadzane zostaną także dekoracje dla najszybszych w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych, a najstarszy uczestnik biegu uhonorowany zostanie pamiątkową statuetką.

Zapisy internetowe na wydarzenie potrwają do czwartku 05.10 przed imprezą(do godz.12:00) po tym terminie na bieg będzie można zapisać się także w dniu imprezy w biurze zawodów.
Więcej szczegółów dotyczących cyklu Botaniczna Piątka znajduje się na stronie botaniczna5.pl

Powiązane Posty