Biegniemy dla Martynki!

Fundacja „Zdrowy Biust” wraz ze Stowarzyszeniem „Wszystko Gra – Pabianice” zapraszają WSZYSTKICH do udziału w wyjątkowym spotkaniu – w II Pabianickim Charytatywnym Biegi i Marszu NW „CORIN Onko-Run”. To wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce w Parku Wolności w Pabianicach w dniu 9 czerwca. Do pokonania będzie 5 km atestowanej trasy. Bieg rozpocznie się o 11.30.

Bieg charytatywny „CORIN ONKO-RUN” jest organizowany dla kobiet i mężczyzn (kobiety biegną w różowych – symbolizujących walkę z rakiem piersi, mężczyźni niebieskich koszulkach – symbolizujących walkę z rakiem prostaty).

Sportowe wyzwanie dedykowane jest malutkiej, bo zaledwie 3,5-letniej, Martynce z Pabianic, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną – Zespół Retta. Jest to choroba neurologiczna, która dotyka tylko dziewczynki. Diagnozowana jest po kilku miesiącach od urodzenia i prawidłowego rozwoju. Wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Objawia się zaburzeniem motoryki całego ciała, padaczką, nienaturalnymi ruchami rąk, utratą zdolności mówienia oraz komunikowania się. Dlatego dzieci z zespołem Retta często określa się jako „Milczące Anioły”.

Martynka jest właśnie takim słodkim Aniołkiem, który potrzebuje dużego wsparcia finansowego na kontynuację leczenia poza Polską. Na pomoc Martynce zostanie przeznaczona część wpisowego.

Dodatkowo leczenie będzie można weprzeć dobrowolnymi datkami do puszek lub wpłatą na specjalnie utworzone przez Fundację „Zdrowy Biust” subkonto: 24 1020 3437 0000 1602 0277 4594

Liczy się każdy dobry gest i każdy grosik 😊!

Wierzymy, że dzięki wielkim sercom wszystkich uczestników „CORIN Onko-Run” Martynka będzie mogła kontynuować terapię.

W biegu lub marszu można być indywidulanym uczestnikiem, ale można też wystartować w drużynie (minimum 3 osoby, w rubryce „klub” trzeba podać nazwę swojej drużyny).

W grupie raźniej i w grupie jest moc! – można stworzyć grupę rodzinną, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, współpracowników, czy pasjonatów. To nowość w tej edycji biegu. Czekamy na każdą drużynę!

„CORIN Onko-Run to bieg i marsz, w którym każdy jest zwycięzcą. I chociaż wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami będą najlepsi biegacze i chodziarze, to każdy uczestnik poprzez chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu jest wygranym!

A ktoś nie lubi, albo nie może biegać, bądź nie może przyjechać na „CORIN Onko-Run” do Pabianic, a chce pomóc Martynce – może wziąć udział w biegu wirtualnym.

Przesłaniem tegorocznego „CORIN Onko-Run” jest przede wszystkim pomoc Martynce, ale nie tylko. „Corin Onko-Run” będzie połączony z Piknikiem „Zdrowa Rodzina”. Podczas imprezy będą prowadzone badania profilaktyczne, badania palpacyjne, prelekcje na temat zdrowia kobiet i ich piersi. Będą też specjaliści w dziedzinie raka prostaty. Wszystko po to, aby budzić świadomość i rozwijać profilaktykę nowotworową. Fundacja „Zdrowy Biust” nieustannie chce przypominać, jak ważna jest profilaktyka i budowanie świadomości profilaktyki nowotworowej, a także wczesne wykrywanie raka piersi. Im więcej wiesz – tym zdrowiej żyjesz!

Choroby nowotworowe są zmorą naszych czasów. W za awansowanej chorobie nowotworowej współczesna medycyna nie potrafi zaoferować choremu terapii prowadzącej do całkowitego wyleczenia. Niezmiernie istotne jest zatem wczesne rozpoznanie objawów i zgłoszenie się do lekarza. Bagatelizowanie dolegliwości opóźnia diagnozę i niweczy szanse na długie życie w zdrowiu. Pamiętajmy o tym, dbajmy o siebie i swoją rodzinę – badajmy się!

9 czerwca czekamy na każdego z Was!

Wiemy, że będzie Was dużo!

Pamiętajcie – biegniemy dla Martynki!

Dobro wraca!

Zapisy i szczegóły na temat

„CORIN Onko-Run” na stronie: https://zapisy.inessport.pl/#gr189

Do zobaczenia!

Fundacja „Zdrowy Biust” i „Wszystko Gra- Pabianice”

Powiązane Posty