13. Bieg Fabrykanta – trwają zapisy

Trwają zapisy do 13. edycji Biegu Fabrykanta, która zaplanowana jest na 31 sierpnia 2024 roku. Trasa biegu wiedzie przez jedną z najstarszych i najbardziej urokliwych części miasta Łodzi – Księży Młyn. Dystans, który będziecie mieli okazję pokonać, wynosi 10 kilometrów. To doskonała okazja, by sprawdzić swoje możliwości, pokonać własne granice i przemierzyć malownicze uliczki, otoczone zabytkowymi fabrykami i wyjątkową architekturą, co w połączeniu z wieczorową porą stworzy niezapomnianą atmosferę Biegu Fabrykanta. Tegoroczny limit to 900 uczestników, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl.

Już dziś mamy na listach startowych biegaczy z Gdańska, Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. To pokazuje, że klimat Księżego Młyna wraz z atmosferą, którą tworzą kibice podczas Biegu Fabrykanta, przyciąga na start zawodników z całej Polski – mówi Bartłomiej Sobecki, pomysłodawca Biegu Fabrykanta. W tegorocznej edycji dodaliśmy kilka nowych klasyfikacji, dzięki czemu liczymy na jeszcze ciekawszą rywalizację nie tylko w klasyfikacji open.

Klasyfikacje podczas Biegu Fabrykanta:

Po raz kolejny w ramach Biegu Fabrykanta odbędą się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich, nie zabraknie również klasyfikacji drużynowej. Nowością jest klasyfikacja dla studentów oraz dodatkowe kategorie wiekowe, które według organizatorów powinny uatrakcyjnić rywalizację.

Biegi Małego Fabrykanta:

Bardzo ważną częścią programu Biegu Fabrykanta są biegi dla dzieci, które co roku otwierają zmagania na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tradycyjnie zapisy do Biegów Małego Fabrykanta wystartują 1 czerwca.

Organizatorem Biegu Fabrykanta jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a od samego początku Partnerem Wydarzenia jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Impreza jest współfinansowana z środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu biegu na Facebook’u.

Powiązane Posty