8. Bieg i Marsz Konstytucji już w czwartek!

8. Bieg i Marsz Konstytucji odbędzie się 3 maja 2018 roku w Wiączyniu Dolnym koło Łodzi. Jak co roku biegacze do wyboru będą mieć dwa dystanse: półmaraton i ćwierćmaraton. Uczestnicy marszu nordic walking do pokonania będą mieć dystans 10,5 km. Przypominamy, że elektroniczne zgłoszenia dostępne będą na stronie www.biegkonstytucji.org  do końca dnia (30.04) do godziny 23:59.

Półmaraton i ćwierćmaraton

Na listach startowych jest już ponad 350 zawodników. Trasa biegu i marszu poprowadzona zostanie urokliwymi alejkami Lasu Wiączyńskiego położonego na granicy Łodzi i gminy Nowosolna. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Biegi dla dzieci

Po raz pierwszy w historii limit biegów dla dzieci został wyczerpany podczas zgłoszeń internetowych. Od blisko tygodnia na liście startowej jest 150 dzieci. W tym roku wszystkie dzieci na mecie otrzymają pamiątkowe medale, a dla najszybszych przygotowane są pamiątkowe pucharki i słodkie nagrody.

Majowy Piknik Sportowy

Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnych pokazów jeździeckich, które w tym roku nawiązywać będą do czasów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie pyszny grill w restauracji „Rancho” oraz wiele dodatkowych atrakcji, które przygotowuje Centrum Sportowo – Rekreacyjne Zbyszko, m.in. oprowadzanki na kucykach dla dzieci, dmuchańce, food truck z kołaczami. 

Biuro zawodów

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Zbyszko” w Wiączyniu Dolnym. W dniu zawodów możliwe będzie dokonanie zgłoszenia i opłaty startowej tylko do półmaratonu i ćwierćmaratonu. Biuro do biegu i marszu czynne będzie w godzinach 9:00 – 11:00, a dla dzieci do 13:30.

Organizatorem zawodów jest firma inesSport, a współorganizatorami Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko” oraz KB „Nowosolna”. Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się na stronie www.biegkonstytucji.org. Zachęcamy do odwiedzin naszego profilu na Facebook’u.

Fotorelacja 2017 by Karolina Bandel

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów

11:00 – zamknięcie biura zawodów

11:45 – start półmaratonu

12:00 – start ćwierćmaratonu i marszu nordic walking

13:15 – pokazy KJ Zbyszko

13:30 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci

13:50 – dekoracja biegów i marszu nordic walking

14:30 – biegi dla dzieci

15:15 – dekoracja dzieci

15:45 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty