Rozbiegany czerwiec na Ziemi Łódzkiej

W czerwcu w województwie łódzkim biegacze do wyboru będą mieć zawody rozgrywane na dystansach od 5 km do super maratonu, będzie można wystartować i sprawdzić się na biegu z przeszkodami, na biegach ulicznych i przełajowych. W najbliższy weekend odbędą się dwie imprezy Bieg Leśnika w przepięknym Arboretum w Rogowie koło Koluszek. Druga impreza odbędzie się w Ozorkowie gdzie biegacze zmagać się z dystansem 25 i 50 km oraz słońcem. W ostatni czerwcowy weekend można wybrać się do Piotrkowa lub Skierniewic, żeby zmierzyć się z dystansem 21 km. W czerwcu nie zabraknie również biegu, który pozostanie na długo w pamięci uczestników czyli I ExTERMYnator. W każdą sobotę w parku Poniatowskiego będzie można sprawdzić swoją formę na co tygodniowym parkrunie.

Zdjęcia i relacje z większości imprez dostępne będą na www.biegampolodzi.pl i www.maratonczyk.pl. Kolejny raport o czerwcowych imprezach ukaże się pod koniec czerwca.

Supermaraton Ozorków

Biegi ultra w województwie łódzkim to rzadkość między innymi dlatego zawody w Ozorkowie cieszą się tak dużą popularnością wśród uczestników. Bieg rozgrywany na dwóch dystansach 25 i 50 km zaplanowany jest na 13 czerwca 2015 roku. W tym roku listy startowe zostały już zamknięte, do zawodów zgłosiło się ponad 300 biegaczy.

III Półmaraton Skierniewice 

III Półmaraton Skierniewicki, odbędzie się 27 czerwca, ale już dziś warto zarezerwować sobie termin i zaplanować rodzinną sobotę nad zalewem „Zadąbie”. W półmaratonie wzorem ubiegłego roku wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a w pakiecie ręcznik. Dla zwycięzców w klasyfikacji open organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary, a w kategoriach wiekowych nagrody finansowe.

parkrun Łódź

Co tygodniowe zawody na dystansie 5 km rozgrywane w Parku Poniatowskiego. Zawody startują w każdą sobotę o 9:00 rano. Parkrun jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają pomiar czasu, szczegóły na stronie parkrun.pl/lodz. Zastanawiacie się czy to ma sens? Przyjdźcie i sami sprawdźcie …

Kalendarz imprez:

13.06 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

13.06 – Supermaraton Ozorków – www.supermaratonozorkow.jimdo.com

13.06 – XXVIII Bieg Leśnika wokół Arboretum w Rogowie – www.kbl.org.pl 

14.06 – II Bieg Maleński – www.szkolamalenia.pl

20.06 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

20.06 – II Bieg i marsz Nordic Walking – Wiśniowa Góra

21.06 – Zuńskowolska Dycha

21.06 – III Bieg o Puchar Burmistrza Opoczna – www.mtbopoczno.pl 

21.06 – IX Powiatowy Bieg im. Jadwigi Wajsówny – tiny.pl/ghdtc

21.06 – Trasy Biegowe Łódźkie – www.biegilodzkie.pl

26.06 – I NOCNY PÓŁMARATON PIOTRKOWSKI WIELU KULTUR 

27.06 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

27.06 – III Półmaraton Skierniewicki – www.truchtmaratonskc.cba.pl

27.06 – I ExTERMYnator Uniejów  

28.06 – III Radomszczański Bieg Uliczny – www.mosir.radomsko.pl

Powiązane Posty