Rozbiegany czerwiec na Ziemi Łódzkiej

W czerwcu w województwie łódzkim biegacze do wyboru będą mieć zawody rozgrywane na dystansach od 5 km do supermaratonu, będzie można wystartować i sprawdzić się na biegu z przeszkodami, na biegach ulicznych i przełajowych. Już pierwszego czerwca odbędą się drugie zawody z cyklu Letniego GP Łodzi w zupełnie nowej lokalizacji i na bardzo ciekawej trasie wyznaczonej na poligonie Brus, kolejną propozycją jest bieg górski w centrum Polski czyli Dycha na Pięć w Piątkowisku, w połowie miesiąca jedni będą zmagać się z dystansem 25 i 50 km w Ozorkowie, a inny walczyć o nowe życiówki w Kleszczowie na 5 km trasie. W długi czerwcowy weekend można wybrać się do Skierniewic, żeby zmierzyć się z 21 km trasą wokół zalewu Zadąbie, a dzień później w Łodzi odbędzie się impreza charytatywna Rak. To się Leczy. Z kolei w ostatni weekend czerwca odbędzie się III Biegowa Bitwa o Łódź czyli impreza, która pozostanie na długo w pamięci uczestników. W każdą sobotę w parku Poniatowskiego będzie można sprawdzić swoją formę na co tygodniowym parkrunie.

Zdjęcia i relacje z większości imprez dostępne będą na www.biegampolodzi.pl i www.maratonczyk.pl. Kolejny raport o czerwcowych imprezach ukaże się pod koniec czerwca. 

Letnie GP Łodzi – poligon Brus

Druga odsłona Letniego GP Łodzi 2014 odbędzie się 1 czerwca i zaplanowana jest w zupełnie nowym dla biegaczy i kijkarzy miejscu czyli poligonie Brus. Wyznaczona trasa składająca się z trzech pętli w przypadku biegu i dwóch marszu. To będzie prawdziwy przełaj, który na długo zostanie w pamięci uczestników, którzy do pokonania będą mieli m.in. bunkier oraz teren strzelnicy. Podczas zawodów odbędą się biegi dla dzieci. Szczegółowe infrmacje dostępne są na stronie www.gplodzi.pl

Dycha na Pięć

7 czerwca odbędzie się druga edycja biegu „Dycha na Piątkę” w Piątkowisku obok Pabianic. Organizator – klub biegacza Korona Pabianice wyznaczył nową, bardziej krosową trasę niż rok temu. Zmianie nie ulegnie jedynie odcinek górski, z tą różnicą, że tym razem odcinek na torze motokrosowym będziemy musieli pokonać dwukrotnie :). Suma przebiegu obu odcinków górskich pozwoli nam wyłonić najszybszą i najszybszego GÓRALA na których czekają już pamiątkowe ciupagi. Dystans pozostaje ten sam, trasa ma około 10 km.

Supermaraton Ozorków

Biegi ultra w województwie łódzkim to rzadkość między innymi dlatego zawody w Ozorkowie cieszą się tak dużą popularnością wśród uczestników. Bieg rozgrywany na dwóch dystansach 25 i 50 km zaplanowany jest na 14 czerwca 2014 roku. W tym roku listy startowe zostały już zamknięte, do zawodów zgłosiło się ponad 300 biegaczy.

Kleszczów na Piątkę

Zapisy na najszybszą „piatkę” w województwie łódzkim już się zakończyły, na liście startowej jest 350 zawodników. Jest to kolejna impreza w województwie łódzkim, która cieszy się tak dużą popularnością. Szybka trasa, start i meta na stadionie, koszulka techniczna, pamiątkowy medal to największe atuty zawodów. Bieg główny poprzedzony będzie rywalizacją dzieci w czterech grupach wiekowych (przedszkolaki, klasy 1-3, klasy 4-6, gimnazjum) – na najmłodszych uczestników również czekać na mecie będą pamiątkowe medale.

III Półmaraton Skierniewice

W długi czerwcowy weekend odbędzie się III Półmaraton Skierniewicki, już dziś warto zarezerwować sobie termin i zaplanować rodzinną sobotę nad zalewem „Zadąbie”. W tym roku podczas imprezy oprócz biegu głównego odbędą się również zawody nordic walking oraz biegi dla dzieci. W półmaratonie wzorem ubiegłego roku wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a w pakiecie koszulkę (za dodatkową dopłatą techniczną). Dla zwycięzców w klasyfikacji open organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary, a w kategoriach wiekowych nagrody finansowe 

Rak. To się Leczy

Uczestnicy oraz kibice Biegu Charytatywnego „Rak. To się leczy!” w Łodzi mogą liczyć na moc okazji do zadbania o swoje zdrowie. Bieg na dystansie 5m wystartuje w samo południe 22 czerwca br. na terenie MOSIR w Łodzi przy ul. Małachowskiego, a przez kilka godzin towarzyszyć mu będzie piknik rodzinny promujący zdrowy styl życia. Gwiazdą wydarzenia będzie Juan Carlos Cano z zespołem – zwycięzca ostatniej edycji programu The Voice of Poland! 

Biegowa Bitwa o Łódź

Start w III Biegowej Bitwie o Łódź będzie okazją na sprawdzenie się i na przeżycie ciekawej biegowej przygody przed samymi wakacjami. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się na zupełnie nowej trasie  z nowymi przeszkodami. Przypominamy również o możliwości zgłaszania dzieci do biegu w dwóch kategoriach w każdej z nich obowiązuje limit 50 dzieci – biegi dziecięce są bezpłatne lista ze zgłoszonymi dziećmi dostępna będzie po dniu dziecka na stronie głównej biegu www.bitwaolodz.pl 

parkrun Łódź

Co tygodniowe zawody na dystansie 5 km rozgrywane w Parku Poniatowskiego. Zawody startują w każdą sobotę o 9:00 rano. Parkrun jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają pomiar czasu, szczegóły na stronie parkrun.pl/lodz. Zastanawiacie się czy to ma sens? Przyjdźcie i sami sprawdźcie … 

 

Kalendarz imprez:

01.06 – Letnie GP Łodzi 2014 – www.gplodzi.pl

01.06 – II Rodzinny Piknik Biegowy – www.piknikbiegowy.glowno.pl 

07.06 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

07.06 – II Dycha na Pięć – www.10na5.koronapabianice.pl

14.06 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

14.06 – Supermaraton Ozorków – www.supermaratonozorkow.jimdo.com 

15.05 – II Kleszczów na Piątkę – www.kleszczowna5.pl

20.06 – 22.06 – Biegi na Orientację Puchar Najmłodszych – www.pn2014.pl 

21.06 – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

21.06 – III Półmaraton Skierniewicki – www.truchtmaratonskc.cba.pl

21.06 – II Bieg Uliczny w Lutomiersku

22.06 – Bieg Charytatywny Rak To się Leczy – www.rak.tosieleczy.pl 

28.06  – parkrun Łódź – www.parkrun.pl/lodz

28.06 – III Biegowa Bitwa o Łódź – www.bitwaolodz.pl

29.06 – II Radomszczański Bieg Uliczny – www.mosir.radomsko.pl

Powiązane Posty