Ostatnie miejsca na bieg w Aleksandrowie Łódzkim

Kto jeszcze waha się czy wystartować w aleksandrowskim biegu, nie powinien dłużej zwlekać z podjęciem decyzji. Na każdej z obu tras zostało już tylko po kilkadziesiąt wolnych miejsc. Poniżej kilka istotnych informacji, które mogą okazać się pomocne w podjęciu decyzji. Organizatorzy zaplanowali dwa biegi. Wszyscy, którzy nie czują się na siłach, by wystartować w półmaratonie, mogą pobiec na 5 km. Start i meta zlokalizowane zostały na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogącego poszczycić się nowoczesną bazą sportową oraz otoczeniem zieleni sprzyjającej odpoczynkowi po wysiłku fizycznym. 

Pasjonaci biegania będą mieli niepowtarzalną okazję, by w półmaratonie pobiec ze swoim guru – Marcinem MKON-em Koniecznym. Marcin, jak do tej pory jest jedynym Polakiem, który zdobył Mistrzostwo Świata Ironman Kona (2017 r.) w kat. 45-49. W wieku 46 lat biega maraton w granicach 2.30! Znany również jest również jako działacz społeczny, organizator wielu imprez charytatywnych i pisarz. 

15. sierpnia na sportowo czas mogą spędzić całe rodziny. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w 5. Aleksandrowskim Biegu dla Dzieci. Dla uczniów szkół podstawowych zaplanowane zostały następujące dystanse: – rocznik 2009 – 2010 – ok. 0,5 km – rocznik 2006-2008 – ok. 2 km. Pamiętamy również o jeszcze młodszych zawodnikach. Specjalnie dla nich przygotowano trasy o długości 0,5 km (rocznik 2011-2012) oraz 0,2 km (rocznik 2013-2019). Dlatego jeśli Wasze pociechy lubią biegać, warto umożliwić im start w zawodach. Wszystkim dzieciom gwarantujemy dobrą zabawę w pięknej scenerii aleksandrowskiego MOSiR-u. Każde uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a na zwycięzców czekać będą nagrody. Start dzieci jest bezpłatny.

Obecnie opłata za udział w półmaratonie wynosi 70 złotych. Po zamknięciu zapisów elektronicznych, w Biurze Zawodów, trzeba będzie natomiast zapłacić 100 zł. Dlatego warto się pospieszyć, by zapłacić mniej.

Osoby powyżej 60. roku życia zwolnione są z opłaty startowej, a mieszkańcy Gminy Aleksandrów Łódzki płacą 50% ustalonej kwoty wynikającej z terminu wpłaty – zniżka nie dotyczy opłat ponoszonych w Biurze Zawodów.

Opłata startowa w biegu na 5 km jest stała i wynosi 20 zł. Jedynie w dniach, w których funkcjonować będzie Biuro Zawodów, uczestnicy będą musieli zapłacić o 5 złotych więcej. W przypadku biegu na dystansie 5 km nie są przewidziane żadne zniżki czy zwolnienia z opłat.

Przypominamy także osobom, które już się zapisały, ale nie opłaciły jeszcze udziału o uregulowaniu wpłaty. Pamiętajcie, że w Biurze Zawodów opłata jest droższa.

W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają numery startowe, pamiątkowe koszulki,  medale oraz napoje. Organizatorem biegu jest Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim. 

Zapisać się oraz uzyskać bardziej szczegółowe informacje nt. biegu można pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4606&fbclid=IwAR3luvn2Cx3j_usixRUe307P7YPEv_eK7ueCFOlgpb7ba0XpOsyFH6lkSlE

Powiązane Posty