Ostatni bieg w 2012 roku

Blisko 1000 zawodników i zawodniczek ukończyło tradycyjny Bieg Sylwestrowy w łódzkim Arturówku. Uczestnicy biegu głownego do pokonania mieli blisko 10 km trasę wytyczoną na terenie Lasu Łagiewnickiego. W tym roku rywalizacja toczyła się przy wiosennej pogodzie, w tak sprzyjających warunkach zawody ukończyło 663 biegaczy. Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz wzięli udział w losowaniu licznych nagród i upominków. Zwycięzcy Biegu Sylwestrowego uzyskali bardzo dobre rezultaty. Pierwszy linię mety przekroczył Hubert Prokop z Poznania z czasem 29:49, który po pasjonującym pojedynku na trasie pokonał Tomka Osmulskiego z Łodzi o 6 sekund (29:55), trzecie miejsce zajął natomiast Emil Dobrowolski z Chotomwa uzyskują czas 30:30. Wśród Pań od startu prowadzenie objęła Agnieszka Ciołek – Mierzejewska z Wolborza, wbiegając na metę z czasem 35:21, drugie miejsce przypadło Edycie Lewandowskiej – 37:53, a trzecie Monice Kaczmarek z Łodzi 38:33.

Wzorem ubiegłorocznej edycji na trasie Biegu Sylwestrowego nie mogło zabraknąć przebierańców dla których Serwis biegampolodzi.pl przygotował specjalny konkurs. Wystarczy zamieścić zdjęcie na naszym profilu na FB, wygrywa ta osoba która zbierze najwięcej kliknięć „lubię to” do piątku – 4 stycznia 2013. Nagroda zostanie wręczona podczas zawodów z cyklu GP Łodzi 2013, które odbędą się w najbliższą niedzielę 6 stycznia w Parku 3 Maja na dystansie 5 km – szczegółowe informacje na www.gplodzi.pl