Bełchatowska Piętnaska

Już 17 listopada amatorzy biegania wezmą udział w biegu „Bełchatowska Piętnastka”. Sprawdź, jak będzie przebiegać trasa i jakie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Kilkaset biegaczy z różnych stron Polski wystartuje w 17. Biegu Ulicznym „Bełchatowska Piętnastka”. Bieg, którego organizatorem jest prezydent Marek Chrzanowski, zaś współorganizatorem Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny skierowany jest do każdego, kto ukończył szesnaście lat, lubi biegać i nie boi się długich dystansów. Jak bowiem mówi sama nazwa biegacze będą mieć do pokonania dystans o długości 15 kilometrów. Trasa, tradycyjnie będzie biegła bełchatowskimi ulicami ze startem i metą na ul. Dąbrowskiego – przy Hali Energia. W związku z tym w godzinach 12:00-14:00 na kierowców mogą czekać utrudnienia w ruchu. Jakie?

– w godz. 11:00-14:45 ul. Dąbrowskiego (start/meta) zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. 1-go Maja;

– w godz. 12:00 – 14:30 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na poniższych ulicach:

ul. Dąbrowskiego na odcinku od pl. Wolności do ul. 1-go Maja;

ul. Kempfinówka na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Grota-Roweckiego;

ul. Sienkiewicza na docinku od ul. Słonecznej do ul. Kempfinówki;

ul. Słoneczna na odcinku od ul. Kujawskiej do ul. Sienkiewicza;

ul. Olsztyńska na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Wielkopolskiej;

ul. Okrzei na odcinku od ul. Dąbrowskiego do Staszica;

– całkowicie wyłączone z ruchu w godz. 12:00 – 14:30 zostaną następujące ulice:

ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Okrzei do ul. 1-go Maja;

ul. Wąska;

ul. Zielona;

ul. Harcerska;

ul. Promienna;

ul. Jasna;

ul. Targowa;

ul. Kujawska.

Na czas wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Olsztyńskiej wyznaczony zostanie objazd ulicami: Olsztyńska – Mazowiecka – Słoneczna – Sienkiewicza. W tym samy przypadku na ul. Sienkiewicza wyznaczony zostanie objazd ulicami: Sienkiewicza – Kempfinówka – Czyżewskiego – Wschodnia, zaś na ul. Staszica na odcinku od wjazdu na boiska treningowe GKS Bełchatów do ul. Promiennej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

źródło: www.belchatow.pl

Powiązane Posty