Bieg o Puchar Marszałka

W dniu 13 listopada Park Poniatowskiego stał się areną zmagań biegaczy z województwa łódzkiego oraz z … Ukrainy za sprawą wspólnego projektu Klubu Biegacza Arturówek, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Miejskiego Klubu Tenisowego. Na starcie Biegu o Puchar Marszałka stanęło blisko 200 biegaczy i biegaczek co jak na debiut imprezy jest bardzo dobrym wynikiem. Zawodnicy mieli do pokonania trasę poprowadzoną alejkami parkowymi o długości ~8,5 km – dwie pętle ukazujące w pełni walory Parku Poniatowskiego. Wśród mężczyzn zwyciężył wielokrotny medalista mistrzostw Polski – Artur Kozłowski z Sieradza, który pokonał Krzysztofa Pietrzyka z LKS Koluszki oraz reprezentanta Ukrainy Marinich Vitalii. W rywalizacji kobiet od startu prowadziła reprezentantka Szakale Bałut Łódź Justyna Grzelewska, która pokonała swoją koleżankę klubową Annę Otocką i Katarzynę Chorzewską z biegampolodzi.pl.