Polki mistrzyniami Europy w biegu 24-godz., Agata z brązowym medalem, Milena piąta !

W miniony weekend odbyły się 21 Mistrzostwa Europy w Biegu 24 – godzinnym, trasa wytyczona została we francuskiej miejscowości Albi. Rewelacyjnie do zawodów przygotowała się Agata Matejczuk z KS Alaska Łódź, która ustanowiła nowy rekord życiowy 232.285 km co pozwoliło jej zdobyć brązowy medal indywidualnie!

– Dziękuję wszystkim za doping, trzymanie kciuków, to pomagało w najtrudniejszych momentach – powiedziała Agata Matejczuk, dodając w tym roku odpuściłam wiele startów, żeby przygotować się do najważniejszej imprezy w roku, cieszę się, że zaowocowało to rekordem życiowym, medalem indywidualnym oraz złotem, które zdobyłam w drużynie wraz z koleżankami.

W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajęła Patrycja Bereznowska z AZS-AWF Katowice, która wynikiem 241.633 km ustanowiła rekord Polski. W pierwszej dziesiątce zameldowały się jeszcze dwie Polki – Milena Grabska – Grzegorczyk z UKS Azymut Pabianice ukończyła rywalizację na 5 miejscu (227.511 km), a Monika Biegasiewicz MKL Szczecin była 7 (  224.193 km)

Indywidualne sukcesy Polek pozwoliły im wygrać klasyfikację drużynową tym samym zdobywając złotym medal Mistrzostw Europy,  ustanawiając przy tym nowy rekord Polski – 701.429 km!

W rozgrywanych we Francji 21. ME rywalizowało 77 kobiet z 24 państw. Do klasyfikacji drużynowej zaliczane są wyniki trójki najlepszych w zespole, w składach co najmniej trzyosobowych wystąpiło 17 zespołów kobiecych.

W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Europy w Turynie Polki zdobyły drużynowo wicemistrzostwo w składzie: Agata Matejczuk,  Patrycja Bereznowska oraz  Aleksandra Niwińską.

Pełne wyniki: Mistrzostwa Europy w biegu 24 h