Rekordowy Bieg Fabrykanta

Start IV Biegu Fabrykanta poprzedziła burza i oberwanie chmury, ale już punktualnie o 17:00 nad bramą startową widać było piękną tęczę, która zwiastowała dobre warunki do biegania. Ponad 700 zawodników, wyruszyło na 10 km trasę ustanawiając nowy rekord frekwencji i nie jedyny jaki padł podczas biegu. Autorami następnych rekordów byli zwycięzcy IV Biegu Fabrykanta, którzy uzyskali najlepsze rezultaty w czteroletniej historii biegu. Najszybciej wśród Pań trasę pokonała Izabela Trzaskalska, która uzyskała czas 35:24, druga na mecie zameldowała się olimpijka z Pekinu Sylwia Ejdys – Tomaszewska z czasem 35:35, która do ostatnich metrów walczyła o końcowy triumf. Jako trzecia linię mety przekroczyła Angelika Mach z czasem na mecie 37:16. W rywalizacji Panów wygrał Oskar Przysiężny, który 10 km pokonał w czasie 32:48 co jest rekordem biegu, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Pietrzyk z czasem 33:29 – było to jego czwarte podium w czteroletniej historii biegu, na trzecim miejscu do mety dobiegł Błażej Skowroński – 34:01.

Na mecie na wszystkich biegaczy czekał okazały medal z … wąsami. Biegacze bardzo szybko podłapali zamysł organizatorów i w strefie mety wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia z „fabrykanckim wąsikiem”.

W ramach IV Biegu Fabrykanta odbyły się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. Mistrzami Polski zostali Oskar Przysiężny z Gdańska, który wygrał cały bieg oraz Paulina Waliszek z Łodzi.