IV Bieg Fabrykanta  900 osób na starcie!

W najbliższą sobotę odbędzie się IV Bieg Fabrykanta jedna z największych imprez biegowych w regionie łódzkim. Zapisy do biegu zakończyły się po czterech dniach. W tegorocznej odsłonie imprezy wystartuje 900 zawodników z Polski i z zagranicy – „po raz kolejny zaskoczyło nas tak duże zainteresowanie imprezą, nie spodziewaliśmy się, że zapisy potrwają tylko cztery dni” mówi Bartłomiej Sobecki organizator imprezy. Udział w Biegu Fabrykanta to biegowa lekcja historii po „Ziemi Obiecanej” znanej z filmu Andrzeja Wajdy o tym samym tytule. Tegoroczna trasa biegu została lekko zmieniona, dzięki czemu będzie jeszcze szybsza. Podczas biegu zawodnicy będą mijać wiele atrakcji związanych z fabrykancką Łodzią m.in. park Źródliska, fabrykę i wille Grohmana, pałac Scheiblera w którym mieści się muzeum Kinematografii. „To jedna z moich ulubionych imprez, pochodzę z Łodzi dlatego mam do niej sentyment poza tym organizatorzy przygotowali ciekawą trasę z bardzo fajną lokalizacją startu i mety gdzie wszyscy zawodnicy są w jednym miejscu” – mówi Dominika Stelmach – dwukrotna zwyciężczyni biegu.  

Wzorem poprzednich edycji każdy uczestnik przekraczający linię mety otrzyma pamiątkowy medal przedstawiający jeden z zabytków Księżego Młyna – „tegoroczny, medal będzie dodatkowo wyposażony w „fabrykanckie wąsy”. Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się uczestnikom” dodaje Bartłomiej Sobecki.

W IV Bieg Fabrykanta zawodnicy rywalizować będą w klasyfikacji open, drużynowej, nagrodzeni zostaną również najlepsi łodzianie oraz studenci. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. Nie zabraknie również biegów dla dzieci, które rywalizować będą w trzech grupach: przedszkolaki oraz  szkoła podstawowa z podziałem na klasy 1-3 i 4-6.

Sponsorem głównym IV Bieg Fabrykanta jest firma Accenture świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. W Łodzi zlokalizowane jest centrum technologiczne firmy Accenture – Łódź Delivery Center, w którym pracują entuzjaści nowoczesnych technologii, programiści i analitycy systemów. W ramach firmy od 5 lat działa „Klub Biegacza” o nazwie Accelerate, który powstał z inicjatywy pracowników. Klub liczy obecnie 230 członków z Łodzi i Warszawy.

Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w fabryce Ludwika Grohmana jednego z największych łódzkich fabrykantów. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy do biura zawodów już w piątek od godziny 17:30. 

W związku z organizacją IV Biegu Fabrykanta na czas trwania imprezy zostanie wprowadzony plan zmiany organizacji ruchu oraz zmieniona trasa autobusu linii 77. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie zawodów.

Bieg organizowany jest przez firmę inesSport przy udziale Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, KS ALASKA, Fundacji Krwinka, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska. Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl.

 

Program zawodów:

Piątek

17:30 – otwarcie biura zawodów

21:00 – zamknięcie biura zawodów

Sobota

13:00 – otwarcie biura zawodów

15:30 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci

16:00 – start biegów dziecięcych

16:00 – zamknięcie biura zawodów

16:45 – dekoracja biegów dziecięcych

17:00 – start biegu głównego

19:00 – dekoracja zwycięzców

Powiązane Posty