Piąta odsłona cyklu CITY TRAIL w Łodzi

W niedzielę, 2 lutego, w Parku Baden-Powella odbędzie się piąty już bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź w sezonie 2019/2020. To kolejna szansa na sprawdzenie się na 5-kilometrowej trasie oraz spotkanie z biegowymi znajomymi. Zapisy do imprezy trwają na www.citytrail.pl.

W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze biegi. Aktualnie w łódzkiej rywalizacji – po czterech imprezach – sytuacja w generalce nie jest jeszcze przesądzona. Wśród mężczyzn największe szanse na zwycięstwo mają Grzegorz Petrusiewicz i Maciej Budziński, ale niewykluczone, że do rywalizacji dołączy ktoś jeszcze. Wśród kobiet sytuacja jest mniej skomplikowana – trzy razy zwyciężała Monika Kaczmarek i to ona jest pretendentką do wygranej w generalce.

Tegoroczna aura nie przypomina tej z poprzednich lat i zdecydowanie sprzyja biegaczom. Dobre warunki na trasach CITY TRAIL dają możliwość uzyskiwania wartościowych rezultatów. – Łaskawa zima… dla mnie bomba! Nigdzie nie muszę się wyjeżdżać, by mocno trenować. Temperatury lekko poniżej zera są niczym w porównaniu do poprzednich zim, a to sprawia, że trenuje się we względnym komforcie. Z drugiej strony nic nie zastąpi tego uczucia, gdy wychodzisz na trening i nogi same biegają, gdy czują mocno ujemną temperaturę. Trening wykonany w takich warunkach dawał podwójną satysfakcję! Moje plany treningowe cieszą się z takiej aury, jaką mamy teraz, ale jak każde „duże dziecko” tęsknię za prawdziwą zimą, a już nawet święta się z nią nie kojarzą… – mówi Wojciech Sowik,dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Łodzi. – Przez łódzkie edycje przewijało się wielu świetnych biegaczy. Niektórzy są stałymi bywalcami, inni pojawiają się z doskoku, a jeszcze inni skupiają się już (niestety) na innych startach. Jedno się nie zmienia. Rywalizacja nadal potrafi być ciekawa, a to za sprawą progresów najczęściej tej młodszej grupy biegaczy. Być może w Łodzi nie biega się najszybciej ze wszystkich tras CITY TRAIL, ale kto raz podbiegnie pod górkę, ten już drugi raz nie będzie chciał… to znaczy na pewno tutaj wróci – dodaje żartobliwie biegacz.

Każdy bieg CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które odbywają się na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Najmłodsi uczestnicy – ci poniżej 5. roku życia – mogą startować z rodzicami, dzięki czemu na trasach CITY TRAIL Junior często można zaobserwować rozczulające obrazki – kilkunastomiesięczne maluchy ochoczo przemierzające 300-metrowy dystans.

– Cieszymy się, że cykl CITY TRAIL angażuje całe rodziny – od dorosłych przez najmłodszych biegaczy. Mamy nadzieję, że wspólne uprawianie sportów będzie coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Zdrowe nawyki, takie jak prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Motodromu w Parku Baden-Powella)
– godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
– godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
– godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Warto dodać, że każdy z zawodników startujących w cyklu może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest ponad 59 000 zł – w skali ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Łodzią są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Współorganizatorem łódzkiej rywalizacji jest firma InesSport.

Powiązane Posty