Biegowa Bitwa o Łódź – zawodnicy kończyli rywalizację z uśmiechem na twarzy :)

W sobotę pięć minut po 16 na trasę Biegowej Bitwy o Łódź wystartowało 131 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans ok 12 km. Na trasie wytyczonej na terenie Lasu Łagiewnickiego na uczestników czekało 10 przeszkód m. in. oczko wodne, slalom, który należało pokonać czołgając się, opony oraz bardzo dużo zbiegów i podbiegów. Pomimo tych utrudnień biegacze przekraczali linię mety z uśmiechem. Wśród zawodników, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił w Biegowej Bitwie o Łódź był m. in. olimpijczyk z Pekinu – Piotr Kędzia. Najszybszy w Biegowej Bitwie o Łódź okazał się Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki, który wyprzedził Krzysztofa Krygiera z AZS Wsinf Łódź oraz Seweryna Pogockiego z Zelówka.
Wśród kobiet zwyciężyła Agata Matejczuk z KB Arturówek Łódź, przed Joanną Jachym z Krakowa i Martą Barańską z Kleszczowa.
Nagrodę Fair Play za postawę na trasie zawodów otrzymali Michał Stawski (biegampolodzi.pl) oraz Dariusz Stawikowski (Łódź Running Team).
Przed rozegraniem biegu głównego, do rywalizacji przystąpiły dzieci, które konkurowały na dystansie od 100 do 400 m metrów. Wszyscy uczestnicy biegów dziecięcych otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodki poczęstunek a najlepsze z nich również medale.

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się zespoły:
1. biegampolodzi.pl
2. Łódź Running Team 1
3.Czterej Pancerni i Magda
Ponadto wyróżnione zostały dwie drużyny :
Najmłodsza
ZIELENIAKI
Najstarsza
Łódź Running Team 2

Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w organizacji Biegowej Bitwy o Łódź oraz Sponsorom „Bitwy”.

Na stronie Serwisu Biegowego Ziemi Łódzkiej jest już pierwsza galeria zdjęć z zawodów, kolejne wkrótce.

Wyniki

Zdjęcia

Strona biegu

Powiązane Posty