I Wycie Szakala o Północy

Takiego biegu jeszcze w Łodzi nie było! I Wycie Szakala o Północy, to nocny, górski bieg sztafetowy, którego zawodnicy będą mieli do pokonania łącznie dystans ok 20 kilometrów. Start Biegu nastąpi o godzinie 22.00. Organizatorem biegu jest znany z organizacji Maratonu Sztafetowego oraz Półmaratonu Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego Klub „Szakale Bałut Łódź”. W Biegu udział biorą czteroosobowe sztafety, z których każda ma w składzie przynajmniej jedną kobietę. Bieg rozgrywany będzie systemem 8 x 4 x 610 m., co oznacza, że zawodnicy sztafety pokonują kolejno pętlę liczącą około 610 m., a po jej ukończeniu przez każdego z zawodników sztafety pokonują ją ponownie w tej samej kolejności – i tak ośmiokrotnie.  Drużyny liczące więcej niż jedną kobietę startują o 2 minuty wcześniej niż pozostałe drużyny, przy czym za każdą dodatkową kobietę udzielna jest kolejna dwuminutowa bonifikata czasowa.

Bieg odbędzie się 10 sierpnia  2012 r. (piątek), start i meta zlokalizowane będą w Łodzi, za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 142, ul. Łupkowa 6. W dniu Biegu, sztafety i zawodnicy zostaną zweryfikowani w lotnym Biurze zawodów w godzinach 20:30-21:20. Biuro Zawodów mieścić się będzie na parkingu przy ul. Łupkowej.

Jako, że bieg rozgrywany jest nocą, trasa biegu znakowana będzie zniczami, a do udziału w biegu zostaną dopuszczone jedynie drużyny posiadające przynajmniej dwie latarki – „czołówki”.

Zgłoszenia sztafet do udziału w biegu dokonywane są za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej organizatora – przesłanego na adres mailowy organizatora najpóźniej do dnia 7 sierpnia 2012 r.; po tej dacie zgłoszenia sztafet nie będą przyjmowane. Do zawodów zostanie dopuszczone nie więcej niż 20 sztafet – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

Powiązane Posty