XXV Turystyczny Marsz na Orientację „Orientuj się i Licz”

Choć rankiem padała mżawka a temperatura ledwo przekraczała 10 stopni, ponad 300 osób w 121 patrolach z Łodzi, Koluszek, Ozorkowa, Szczercowa, Brzezin, Szczawina i innych miejscowości województwa łódzkiego stanęło na starcie XXV Turystycznego Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, który rozegrany został w Lesie Łagiewnickim w minioną sobotę. Uczestnicy reprezentujący blisko 40 szkół i uczelni wyższych, podzieleni na 4 kategorie wiekowe wystartowali w 2-3 osobowych patrolach a ich zadaniem było odnalezienie i potwierdzeniu przy użyciu elektronicznego chipa jak największej ilości spośród zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych oraz wykonanie zadań topograficznych i matematycznych o tematyce ekologicznej. Wszystko to w ciągu zaledwie 70 minut bo za przekroczenie tego czasu patrol tracił zdobyte na trasie punkty.

W zawodach czołowe miejsca wywalczyły patrole ze szkół które od lat uczestniczą w marszu lub innych zawodach na orientację. Niespodzianką było jedynie zwycięstwo gimnazjalistów ze Szczercowa debiutujących w imprezie. Wyprzedzili oni faworytów z Gimnazjum nr 16 jedynie dzięki lepszemu czasowi. Oba patrole uzyskały bowiem maksymalną liczbę punktów. 

Medale najlepszym patrolom wręczał ubiegłoroczny młodzieżowy mistrz świata w biegu na orientację  – Rafał Podziński.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś” Łódź, który dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, przez 15 lat przygotował dla sympatyków biegania po lesie z mapą 25 edycji tej imprezy. W tym czasie na leśnych trasach Łagiewnik biegało i wędrowało ponad 12 tysięcy osób z całej Polski a nawet z innych krajów ( w tym roku z Turcji ). W „Orientuj się i Licz” pierwsze kroki stawiało kilku późniejszych medalistów mistrzostw Polski w biegu na orientację a wielu jego uczestników zaczęło regularne treningi w tej wymagającej wszechstronnych umiejętności dyscyplinie sportu.

 

Uczniowski Klub Sportowy Orientuś Łódź zaprasza wszystkich chętnych do uprawiania biegu na orientację na treningi, które odbywają się w Parku 3 Maja ( szatnia przy stadionie Łodzianki ) we wtorki i czwartki o  16.15 oraz  w soboty w Lesie Łagiewnickim o godz. 10.00.

Kontakt z trenerami przez stronę klubu – www.orientuslodz.pl

Pozdrawiam

Krzysztof Lewandowski

UKS Orientuś Łódź

 

Powiązane Posty