Sukcesy Azymutu Pabianice na Mistrzostwach Polski

W ostatni weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Sprinterskim na Orientacje oraz Średniodystansowym w kategoriach juniorskich i seniorskich oraz weterańskich. Zawody zgromadziły na starcie ponad 400 zawodników. W sobotę obył się bieg sprinterski, który został rozegrany na Warszawskiej Starówce. Świetnie sobie poradziła na tej szybkiej a zarazem trudnej technicznie trasie Daria Lajn, która zwyciężyła w tej konkurencji pokonując o 25 sekund wielokrotną medalistkę Mistrzostw Europy Juniorów Iwonę Wiche, obecnie także seniorkę. W niedzielę na dystansie średnim Daria potwierdziła swój prymat w kraju zwyciężając w biegu średniodystansowym, który się odbył okolicach Młodziszyna k/Warszawy. W kategorii juniorek młodszych po srebrny medal na dystansie średnim sięgnęła 15- letnia zawodniczka Azymutu Pabianice. Dzięki czemu wygrała kwalifikację do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się 25-28 czerwca w Macedonii. Jako jedyna w tej kategorii będzie reprezentowała Polskę. Kinga sprawiła, także ogromną niespodziankę uzyskując najlepszy czas wśród juniorek i seniorek na odcinku od ostatniego punktu do mety i tym samym wygrywając ufundowaną przez organizatora nagrodę w wysokości 500 zł. Gratujemy.​