Rajd Bike Orient 2012 w Puszczy Bolimowskiej

Dużo emocji czeka na uczestników tegorocznego Rajdu Bike Orient – najważniejszej rowerowej imprezy na orientację w centralnej Polsce. Około 200 rowerzystów wyruszy w drugi weekend czerwca na poszukiwanie punktów kontrolnych rozmieszczonych w Puszczy Bolimowskiej. W zależności od wybranej trasy będą pokonywać od kilkunastu do ponad 100 km. Organizatorzy przygotowują również trasę, którą będzie można pokonać częściowo rowerem i biegiem. Udział w rajdzie jest otwarty dla wszystkich. Trasy przygotowane będą w taki sposób, żeby w imprezie poradziły sobie osoby zaczynające przygodę z imprezami na orientację. Również doświadczeni orientaliści powinni być usatysfakcjonowani poziomem trudności dostosowanym do ich umiejętności. Dobra zabawa i ciekawa przygoda czeka na każdego. Do końca maja obowiązuje obniżona opłata startowa.

Równolegle z Rajdem Bike Orient wystartuje Dog Orient – impreza dla biegaczy i piechurów, startujących wraz z psami.

To wszystko czeka na uczestników w sobotę 9 czerwca. Natomiast drugiego dnia imprezy, w niedzielę dla chętnych zaplanowany jest spływ kajakowy po rzece Rawce.

Termin: 9-10 czerwca 2012

Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Gazdówka” w Budach Grabskich

Organizator: Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient

Zgłoszenia i regulamin na stronie bikeorient.pl

Dla wszystkich zainteresowanych aktywnym poznawaniem ciekawych terenów organizatorzy Rajdu Bike Orient przygotowali Grę Terenową Adventure Orient. W dowolnym czasie i z dowolnego miejsca można wyruszyć na poszukiwanie punktów kontrolnych rozmieszczonych w Spalskim Parku Krajobrazowym. Aby przystąpić do zabawy należy zaopatrzyć się w specjalne wydanie mapy turystycznej tego terenu. Po odnalezieniu punktów w terenie należy oznaczyć kartę startową specjalnymi znacznikami znajdującymi się w tych miejscach. Na wytrwałych czekają nagrody losowane spośród wszystkich osób biorących udział w grze terenowej podczas całego sezonu. Szczegóły na stronie adventureorient.pl

Serdecznie zapraszam

Piotr Banaszkiewicz

 

Powiązane Posty