Cała Polska biega z mapą

Sport, który przyprawia o dreszcze. Bieganie, które nigdy nie jest takie samo. Dwie frazy którymi najkrócej można podsumować bieg na orientację. Zielony sport, bo tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. W ramach akcji Polska Biega, 10 maja, w 21 miastach w całym kraju ok. 4 tys. osób pobiegnie, po raz pierwszy w swoim życiu, na orientację. 10 maja Cała Polska biega z mapą.

Cała Polska biega z mapą – już po raz czwarty!

Akcja Cała Polska biega z mapą jest organizowana już po raz czwarty. Z każdym rokiem przyłączają się kolejne miasta, które chcą promować tą szczególną formę biegania. W 2014 pobiegnie m.in. Szczecin, Gdańsk,  Sopot, Elbląg, Poznań, Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Jelenia Góra, Rzeszów, czy Zamość. Każdy, kto tego dnia pojawi się na starcie biegu będzie mógł zupełnie za darmo spróbować swoich sił w biegu na orientację i wystartować w prawdziwych zawodach.

O co w tym chodzi?

Przypomnijmy. Bieg na orientację to bardzo popularna w Skandynawii forma biegania, która opiera się na pracy z mapą. Zawodnik na starcie dostaje specjalną, bardzo dokładną mapę terenu – zaznaczony jest na niej trójkąt, który oznacza start. Od niego wiedzie linia do kolejnych kółek, które oznaczają punkty kontrolne. Obecność na nich potwierdza się za pomocą elektronicznego czipa, który zapisuje również międzyczasy ze wszystkich „checkpointów”. Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej przebiegnie trasę – trzeba jednak pamiętać, że wymogiem sklasyfikowania jest zaliczenie wszystkich punktów w odpowiedniej kolejności!

Jak mogę wystartować?

Nic prostszego! Nie musisz się wcześniej zapisywać, nie musisz przychodzić na jedną, sztywną godzinę. Mało tego, nie musisz nawet za to płacić. Po prostu załóż wygodne buty i spotkaj się z nami w sobotę! W Łodzi na rynku Manufaktury czekać będziemy na Ciebie w godz. 12-16 (www.biegajzmapa.pl). Na miejscu wypożyczymy Ci elektroniczny czip, a ekipa profesjonalistów wytłumaczy o co dokładnie chodzi w biegu na orientację. Trasy są tak przygotowane, aby każdy – niezależnie od kondycji czy orientacji w terenie – nie miał problemu z ich pokonaniem!

Manufaktura w Łodzi!

10 maja łącznie swoich sił w BnO spróbować mogą nawet 4 tysiące zupełnych nowicjuszy! Miejsca rozgrywania zawodów na pewno na długo pozostaną im w pamięci. W Stolicy Agrykola, w Mieście Królów Polskich Galeria Krakowska, w Łodzi Manufaktura, w Chrzanowie – Rynek. Czekamy na Was! Na najmłodszych czekać będą słodkie upominki, a na wszystkich możliwość wylosowania darmowego wpisowego na zawody ŁÓDŹ PARK TOUR.

 

Informacji udziela Marketing Polskiego Związku Orientacji Sportowej:

marketing@zielonysport.pl

Sławomir Cygler – rzecznik prasowy – 508 127 708 

Łukasz Charuba – koordynator Akcji – 691 679 661

Powiązane Posty